Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Baran
Horoskop opisowy

Horoskop Baran

Urodzony: 21 marca - 20 kwietnia (20 marca - 21 kwietnia)*

Baran jest pierwszym ze znaków zodiaku, przez co często jest określany mianem symbolu nowego początku. Człowiek urodzony ze słońcem w tym znaku zodiaku to osoba odważna i pewna siebie. Bez wahania stawia czoła nowym wyzwaniom i przygodom. Nieustannie zresztą ich poszukuje, co czyni zeń niezwykle aktywną osobę.

Człowiek urodzony pod znakiem Barana doskonale nadaje się do roli przywódcy – niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdzie. Kierowanie innymi ma po prostu we krwi. Jego odwaga pozwala mu śmiało podejmować wyzwania, przez co z łatwością zyskuje szacunek podwładnych. Można śmiało powiedzieć, że przewodzenie to jedna z najważniejszych cech Barana.

Dla każdej osoby urodzonej pod tym znakiem niezwykle ważne jest też pozostawanie w ciągłym ruchu. Baran zwyczajnie nie cierpi stać w miejscu – zarówno dosłownie, jak i metaforycznie. Jest z natury aktywny i ciągle do czegoś dąży. Chwilami jest wręcz agresywny w swoim postępowaniu. Może w ten sposób budzić obawy wśród swoich przyjaciół i współpracowników. Powinien więc pamiętać o trzymaniu na wodzy swojego temperamentu.

W zachowaniu Barana najbardziej rzuca się w oczy impulsywność. Każdy, kto ma z nim do czynienia, powinien mieć na uwadze to, że Baran zwykle jest porywczy i postępuje bardzo emocjonalnie. Z tego powodu często trudno nad nim zapanować. Baran nie jest typem wyrachowanego introwertyka. Zawsze żywo okazuje swoje uczucia i podejmuje decyzje pod wpływem chwili. Niestety najczęściej nie jest to zaleta, ponieważ z impulsywnością idzie w parze brak rozwagi w funkcjonowaniu. Jeśli Baran poważnie myśli o odnoszeniu sukcesów, powinien częściej przemyśleć sytuację, zanim zacznie działać.

Cechy charakteru zodiakalnego Barana

Zalety: ambitny, pozytywnie nastawiony, entuzjastyczny, odważny, niezależny, hojny, szczery, punktualny, bystry, obowiązkowy.
Wady: egocentryczny, niecierpliwy, niedelikatny, impulsywny, humorzasty, naiwny, wojowniczy, skłonny do ekstremalnych zachowań.

Baranowi zaleca się popracować nieco nad zbytnią szczerością. Co prawda, jest to duża zaleta, ale Baran często posuwa się za daleko w mówieniu prawdy. Wówczas zaleta przekształca się w wadę. Tym bardziej, że Baran często wypowiada się na tematy bardzo osobiste dla innych ludzi, tym samym mocno ich raniąc. Jeśli nie chce zrazić do siebie otoczenia, powinien zapanować nad językiem.

Zodiakalny Baran jest niezwykle inteligentnym człowiekiem. Bardzo szybko się uczy, szczególnie jeśli nowa wiedza ma pomóc mu w realizacji własnych planów. Jego pomysłowość dodatkowo wspomaga opanowywanie nowych umiejętności. Baran potrafi podczas nauki znaleźć zupełnie nowe rozwiązania starych problemów. Zdobywa tym samym uznanie nauczycieli.

Trzeba przyznać, że Baran jest osobą bardzo niecierpliwą. Nie chce czekać na rezultaty swoich działań. Jeśli będzie do tego zmuszony, może się szybko zniechęcić i porzucić nawet najbardziej obiecujący projekt. W ten sposób Baran potrafi oddalić od siebie życiowe sukcesy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Warto więc, żeby poszukał zajęcia, które będzie go nieustannie fascynować. Dzięki temu jego entuzjazm nie przeminie i Baran będzie mógł liczyć na realizację wszystkich swoich marzeń.

Horoskop Baran: Finanse

Zodiakalny Baran z pewnością nie jest człowiekiem, który siedzi z założonymi rękami i czeka, aż jego oszczędności na koncie w banku wygenerują odsetki. On zdecydowanie bardziej woli inwestować w konkretne przedsięwzięcia, które – w jego mniemaniu – przyniosą duże zyski. Nawet jeśli będą obarczone sporym ryzykiem, Baran nie zawaha się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Szybko ruszy do ataku i z pewnością zarobi.

Baran jest zazwyczaj bardzo dobry w zarabianiu pieniędzy. Przychodzi mu to z łatwością, choć zdecydowanie za często podejmuje ryzyko. Z tego właśnie względu może tracić pieniądze równie łatwo, jak je zdobywa. Jego impulsywność sprawia, że gotówka nie trzyma się go zbyt długo. Zawsze bowiem znajdzie obiecujący interes wart zainwestowania. A jeśli zostanie mu nieco pieniędzy w portfelu, z pewnością wyda je na liczne pasje, którym codziennie folguje.

Horoskop Baran: Praca

Nie da się ukryć, że zodiakalny Baran jest bardzo pracowitym człowiekiem. Co prawda, podwładny z niego marny, ale nigdy się nie leni. Najlepiej, żeby pracował na stanowisku wymagającym podejmowania decyzji oraz kierowania ludźmi. W takiej pracy sprawdza się najlepiej, ponieważ jest urodzonym szefem. W dodatku, zawsze będzie sprawiedliwym przełożonym. Nie wymaga od swoich podwładnych niczego, czego i od siebie by nie wymagał.

Praca zawodowa jest dla Barana rodzajem wyzwania. Podchodzi do niej jak sportowiec do treningów i zawodów olimpijskich. Zawsze ma przed oczyma konkretny cel i pracuje w skupieniu nad jego osiągnięciem. Nie uchyla się przy tym od trudnych i nieprzyjemnych obowiązków. Wręcz przeciwnie – trudności jeszcze bardziej wzmacniają jego zapał do pracy. Przecież życiowe wyzwania nie mogą być nudne, prawda?

Horoskop Baran: Miłość

Wrodzona impulsywność sprawia, że zodiakalny Baran bardzo łatwo się zakochuje. Wystarczy, że zwróci uwagę na przedstawiciela płci przeciwnej, a od razu rusza „do ataku”. Nie kryje się ze swoimi uczuciami i proponuje szaloną randkę, na którą najchętniej poszedłby natychmiast. Baran jest bowiem typem niezmordowanego podrywacza. Śmiało rozpoczyna rozmowę, roztaczając swój ognisty urok.

Cokolwiek zrobi w kwestii swojej miłości, jedno jest pewne: Baran nie zniesie rutyny. Jego związek powinien więc być fascynujący i utrzymany w tonie aktywnej przygody miłosnej. Jeśli natomiast dojdzie do stagnacji, Baran może się wycofać. Szare życie rodzinne nie jest jego marzeniem. On woli uprawiać sporty i działać, działać, działać... Ciągle musi się w jego życiu dziać coś interesującego. Ukochana osoba nie jest wykluczona z tej zasady.

Horoskop Baran: Rodzina

Ogólnie rzeczy biorąc, Baran to radosna i pozytywnie wpływająca na członków rodziny osobowość. Zawsze ich motywuje i stara się, żeby nie popadali w stagnację. Co prawda, często przesadza w nakłanianiu do aktywności, ale najczęściej wszystkim wychodzi to na dobre. Tym bardziej, że Baran w naturalny sposób rozumie swoich najbliższych i stara się zapewnić im jak najlepsze warunki do życia, pracy i osobistego rozwoju.

Co ciekawe, Baran bardzo lubi dzieci. Raduje go ich otwartość i ciekawość świata. Może pełnić w ich życiu rolę mądrego przewodnika po codzienności, ale także po całej pięknej planecie, na której się znajdują. Wielu ludzi postrzega Barana jako idealnego rodzica – kogoś, kto nie tylko zapewnia dobre warunki materialne swoim pociechom, ale też nie szczędzi im swojego czasu i uwagi. Opiekuje się, ale i uczy – najczęściej poprzez zabawę.

Horoskop Baran: Zdrowie

Mało kto ma tak odporny organizm jak zodiakalny Baran. To prawdziwy twardziel. Jego siła wydaje się niespożyta. Baran jest zawsze pełen energii i entuzjastycznie nastawiony do otoczenia. Nawet podczas choroby zdaje się być o wiele bardziej aktywny niż ludzie urodzeni ze słońcem w innych znakach zodiaku. Zresztą, Baran nie ma czasu na chorowanie. Na świecie jest zbyt wiele fascynujących rzeczy do zrobienia, żeby leżeć w łóżku i jęczeć.

Niezwykle szybkie tempo życia sprawia, że Baranowi grozi przemęczenie oraz zapaści wywołane zbyt dużym napięciem. Jako że Baran jest bardzo emocjonalną osobą, może cierpieć na migreny oraz poczucie wyczerpania. Oczywiście tylko w przypadku, jeśli przesadzi z aktywnością. Na szczęście jest na tyle inteligentny, by wiedzieć, że nadmierny wysiłek jest szkodliwy dla jego zdrowia. Dlatego też najprawdopodobniej będzie na siebie uważał.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Baran w pigułce

Nazwa łacińska: Aries
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 0-30
Żywioł astrologiczny: ogień
Jakość astrologiczna: kardynalna
Planeta rządząca: Mars
Znaki przychylne: Bliźnięta, Lew, Waga, Skorpion, Strzelec
Znaki nieprzychylne: Rak, Panna, Koziorożec
Szczęśliwe kolory: czerwony, żółty, indygo
Szczęśliwe kamienie: turkus, diament, rubin, granat, ametyst, topaz, karneol
Szczęśliwe rośliny: orzech włoski, pokrzywa
Szczęśliwe zapachy: goździk, aloes, paproć, pierwiosnek, skoszone siano
Szczęśliwe metale: żelazo, stal
Najlepsze zawody: sportowiec, biznesman, policjant, żołnierz, handlowiec, dyrektor

Sławne Barany: Charlie Chaplin, Jayne Mansfield, Steven Tyler, Céline Dion, Doris Day, Herbie Hancock, Johann Sebastian Bach, Billie Holiday, Marlon Brando, Leonardo da Vinci, Casanova, Lady Gaga, Quentin Tarantino, Jackie Chan, Hans Christian Andersen, Ed O'Neill, Kartezjusz, Russell Crowe, Nikita Chruszczow, Beata Maria Szydło, Joseph Ratzinger

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop baran, baran znak zodiaku, baran horoskop opisowy, zodiakalny baran, astrologia baran, baran znak zodiaku cechy charakteru, baran znak zodiaku charakterystyka, horoskop baran dzienny, horoskop baran miłość, horoskop baran miłosny.