Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Bliźnięta
Horoskop opisowy

Horoskop Bliźnięta

Urodzony: 22 maja – 21 czerwca (21 maja - 22 czerwca)*

Człowiek urodzony pod znakiem Bliźniąt odznacza się niezwykłą witalnością. Jest pełen energii, a do tego całkiem inteligentny, więc potrafi dokonać w swoim życiu naprawdę wspaniałych rzeczy. W dodatku jego wrodzona ciekawość świata sprawia, że nic nie jest dla niego nudne lub niewarte uwagi. Zodiakalne Bliźnięta zawsze chcą wiedzieć, co się wokół nich dzieje, i z pewnością nie będą siedziały z boku, kiedy pojawi się okazja przeżycia wspaniałej przygody.

Bliźnięta mają bardzo lotny umysł. Są otwarte na nowe idee i chętnie je zgłębiają. Ciągle podążają za nowymi wrażeniami, więc nic dziwnego, że tak chętnie poznają kolejne teorie i pomysły. Co więcej, Bliźnięta nie cierpią rutyny – a to znaczy, że wiele dadzą, by móc poczuć kolejny dreszczyk emocji. Są przy tym bardzo pozytywnie nastawione na kontakty z innymi ludźmi. Świetnie sprawdzają się jako kompani wszelkich rozrywek, a w ich towarzystwie wręcz nie sposób się nudzić.

Sposób patrzenia na świat sprawia, że Bliźnięta bardzo cenią sobie własną niezależność. Uwiązanie w domu – choćby codziennymi obowiązkami związanymi z wychowaniem dzieci – strasznie męczy każdego zodiakalnego Bliźniaka. Nie chodzi o to, że nie lubi on dzieci. Po prostu zwyczajna, szara codzienność życia rodzinnego jest zbyt nudna. W życiu Bliźniąt ciągle coś musi się dziać. W przeciwnym razie są nieszczęśliwe.

Cechy charakteru zodiakalnych Bliźniąt

Zalety: energiczne, pomysłowe, ciekawskie, mądre, dowcipne, towarzyskie, rozmowne
Wady: chytre, impulsywne, powierzchowne, nerwowe, niezdecydowane, kłamliwe, nieszczere, egocentryczne

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że Bliźnięta to osoby niezwykle towarzyskie. Komunikacja to ich żywioł. Cokolwiek robią, gdziekolwiek mieszkają, uwielbiają spędzać czas wśród ludzi. Rozmowa z nimi nigdy nie utknie w martwym punkcie, ponieważ Bliźnięta zawsze znajdą interesujący temat do dyskusji. Są bardzo rozgadane – niektórzy uważają, że nawet za bardzo – ale potrafią o wszystkim opowiadać w fascynujący sposób.

Wiele osób urodzonych pod znakiem Bliźniąt jest uważanych za podrywaczy. To dlatego, że Bliźnięta chętnie z każdym rozmawiają, a z płcią przeciwną łączy je swoista nić porozumienia już od pierwszych chwil znajomości. Potrafią wspaniale zaangażować rozmówcę i same też bardzo emocjonują się każdym spotkaniem. Takie podejście do kontaktów z ludźmi może sprawiać wrażenie, że Bliźnięta korzystają z każdej okazji do poderwania kogoś. W rzeczywistości są po prostu zaciekawione drugą osobą i nawet przez myśl im nie przejdzie kwestia ewentualnego romansu.

Jedną z największych wad Bliźniąt jest brak zrozumienia motywacji innych osób. To dość paradoksalne, skoro Bliźnięta tak bardzo cenią sobie kontakty z ludźmi. Niestety z racji wrodzonego rozgorączkowania traktują większość swoich relacji dość powierzchownie. Koncentrują się na własnych potrzebach oraz pragnieniach, zapominając, że ktoś może ich nie podzielać. Jeśli Bliźnięta zostaną w dodatku skrytykowane, od razu się obrażają. Wówczas skreślą swojego krytyka z listy potencjalnych przyjaciół i zakodują go sobie jako osobę niegodną uwagi.

Horoskop Bliźnięta: Finanse

Finanse zodiakalnych Bliźniąt to dość trudna kwestia. Z jednej strony, osoby te potrafią całkiem nieźle zarobić. Mają ciągle ciekawe pomysły na genialny biznes. I choć wykonanie często zostawia wiele do życzenia, wychodzą na swoje. Z drugiej jednak strony, Bliźnięta cały czas martwią się o pieniądze i chcą mieć ich więcej, niż mają w danej chwili. To pragnienie raczej nigdy nie będzie zaspokojone, ponieważ im więcej Bliźnięta mają, tym jeszcze więcej ich pragną.

Dobra wiadomość jest taka, że Bliźnięta nie są skąpe. Chętnie wydają pieniądze na swoich bliskich, chcąc zapewnić im życie na przyzwoitym poziomie. Z przyjemnością kupują drogie prezenty i spełniają nawet najbardziej wygórowane zachcianki – oczywiście w miarę finansowych możliwości. Bliźnięta nie stronią również od wydawania pieniędzy na własne przyjemności.

Horoskop Bliźnięta: Praca

Dużą wadą Bliźniąt jest chęć robienia wielu rzeczy na raz. Uważają wielozadaniowość za coś wspaniałego, nie zauważając, że w ten sposób znacznie spada wydajność i poszczególne zadania zabierają więcej czasu. Bliźnięta niestety nie potrafią za długo skupić się na jednej rzeczy. Z tego powodu przechodzą od jednego zadania do drugiego, często nie kończąc poprzedniego. Ich współpracownicy często muszą sami zamykać projekty przez nie rozpoczęte.

Z drugiej jednak strony, zodiakalne Bliźnięta chętnie stawiają czoła każdemu wyzwaniu. Szczególnie, kiedy jest to zupełnie nowe zadanie, odmienne od wszystkiego, co robiły do tej pory. Wbrew pozorom, Bliźnięta nie podchodzą do swoich wyzwań beznamiętnie. Wręcz przeciwnie – są bardzo wrażliwe i głęboko przeżywają wszystkie swoje sukcesy i porażki. Ich nerwy są często napięte do granic możliwości, więc Bliźnięta powinny na siebie uważać.

Horoskop Bliźnięta: Miłość

Ludzie urodzeni ze słońcem w znaku Bliźniąt nie potrafią żyć w samotności. Bliskość ukochanej osoby jest dla nich absolutnie niezbędna do szczęścia. Nawet najwspanialsze przygody czy dochodowe interesy nie zapełnią tej pustki, jaka pojawia się w sercu samotnych Bliźniąt. Miłość to chyba najważniejsze dążenie w ich życiu. Cokolwiek robią, zawsze poszukują bratniej duszy, u boku której mogłyby się zestarzeć.

Poszukiwanie głębokiej więzi emocjonalnej jest dla Bliźniąt tak ważne, że często romansują z wieloma partnerami, zanim znajdą tę jedną jedyną osobę, która wreszcie wypełni ich serce. Nie da się ukryć, że dzięki licznym podbojom Bliźnięta osiągają niebywałą biegłość w uprawianiu seksu. Są ognistymi kochankami i nie powstrzymują się w wyrażaniu swojego zaangażowania. W alkowie nie są nieśmiałe i chętnie eksperymentują, żeby tylko sprawić ukochanej osobie jak największą przyjemność.

Horoskop Bliźnięta: Rodzina

Towarzyskie Bliźnięta uwielbiają spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny. Są radosne i zarażają wszystkich entuzjazmem. W ich towarzystwie nie sposób się nudzić. Bliźnięta zawsze znajdą sposób, by rozkręcić towarzystwo i zorganizować dobrą zabawę. Szkoda tylko, że często mają problem ze zrozumieniem potrzeb najbliższych. Zwykle kierują się własnymi przekonaniami i nawet nie próbują się dowiedzieć, co tak naprawdę uszczęśliwia ukochane osoby.

Bliźnięta stawiają członkom swojej rodziny wysokie wymagania. Pragną, żeby wszyscy nad sobą wytrwale pracowali i osiągali sukcesy – w szkole, pracy czy własnym biznesie. Bliźnięta są dumne z osiągnięć swoich dzieci i bardzo wstydzą się ich porażek.

Horoskop Bliźnięta: Zdrowie

Zodiakalne Bliźnięta mają niespożyte zapasy energii. Zawsze pełne wigoru – ciągle gdzieś gnają. Dzięki temu szybko spalają kalorie i nie muszą zamartwiać się ewentualną nadwagą. Ich organizm działa dobrze przez większość życia, ponieważ Bliźnięta są w ciągłym ruchu. A jak wiadomo: ruch to zdrowie.

Niestety wysoka aktywność ma pewną cenę. Ludzie urodzeni pod znakiem Bliźniąt charakteryzują się słabym układem nerwowym. Prowadzą na co dzień dość stresujący tryb życia, przez co mogą zagrozić swojemu zdrowiu.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Bliźnięta w pigułce

Nazwa łacińska: Gemini
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 60-90
Żywioł astrologiczny: powietrze
Jakość astrologiczna: zmienna
Planeta rządząca: Merkury
Znaki przychylne: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec, Wodnik
Znaki nieprzychylne: Panna, Koziorożec, Ryby
Szczęśliwe kolory: szafirowy, zielony, turkusowy, żółty, szary, lazurowy, niebieski, pastelowy
Szczęśliwe kamienie: kryształ górski, agat, beryl, akwamaryn, jaspis, kocie oczko
Szczęśliwe rośliny: drzewo orzechowe, kminek, konwalie
Szczęśliwe zapachy: melisa, werbena, lawenda, konwalia, cynamon
Szczęśliwe metale: stop srebra i rtęci
Najlepsze zawody: komunikacja, dziennikarstwo, handel, szkolnictwo, kultura, artysta, podróżnik

Sławne Bliźnięta: Lech i Jarosław Kaczyńscy, John Fitzgerald Kennedy, Lenny Kravitz, Kylie Minogue, Blaise Pascal, Helena Bonham Carter, Cezary Pazura, Szymon Majewski, B-Real, Marilyn Monroe, Aleksander Puszkin, Clint Eastwood, Morgan Freeman, Johnny Deep, Królowa Wiktoria, Isadora Duncan, Paul Kalkbrenner, Angelina Jolie, Tupac Shakur, Anna Frank, Robert Alexander Schumann, Paul Gaugin, Dufy Raoul, Hugh Laurie, James Clerk Maxwell, Ice Cube, Natalie Portman, Donald John Trump

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop bliźnięta, bliźnięta znak zodiaku, bliźnięta horoskop opisowy, zodiakalne bliźnięta, astrologia bliźnięta, bliźnięta znak zodiaku cechy charakteru, horoskop bliźnięta dzienny, horoskop bliźnięta miłosny.