Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Byk
Horoskop opisowy

Horoskop Byk

Urodzony: 21 kwietnia – 21 maja (20 kwietnia - 22 maja)*

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Byka bardzo ceni sobie wygodę oraz dobra materialne. Pragnie czerpać z życia pełnymi garściami i nie pozwoli, by ktoś stanął mu na drodze w realizowaniu tego zamierzenia. Byk zwykle żyje w dostatku i nie odmawia sobie niczego. Lubi robić zakupy, a przy tym dobrze zjeść, odwiedzać piękne miejsca – ogólnie otaczać się luksusem. Ma przy tym tendencję do nadmiernego gromadzenia majątku, ale większość osób uznaje to za zaletę zapewniającą życie na poziomie. Oczywiście pod warunkiem, że Byk nie stanie się skąpcem.

Byk posiada zazwyczaj jasne cele, skrupulatnie wytyczone i zaplanowane. Wszystkie swoje zadania podporządkowuje harmonogramowi prowadzącemu go do ostatecznego sukcesu w dziedzinach, które dla siebie wybrał. Oczywiście, najczęściej udaje mu się zrealizować większość marzeń, ponieważ jego osobowość dysponuje niezwykłą cierpliwością. Nic więc dziwnego, że Byk jest świetnym partnerem w interesach czy pracy zawodowej. Również w rodzinie sprawdza się rewelacyjnie, dbając o wszystko z należytym zaangażowaniem.

Bardzo interesującą cechą zodiakalnego Byka jest umiejętność bezbłędnego działania. Nie znaczy to, że Byk nigdy nie popełnia błędów. One przytrafiają mu się po prostu o wiele rzadziej niż innym znakom zodiaku. Wynika to zapewne z wrodzonej wytrwałości oraz wnikliwości. Byk wszystko dokładnie analizuje i stara się pracować jak najdokładniej. Może więc polegać na swojej rzetelności – tak samo jak inni ludzie. Trzeba pamiętać, że Byk nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei. Nie ma bowiem możliwości, żeby zrobił coś powierzchownie.

Przyjemności zmysłowe są dla Byka bardzo istotnym elementem życia. Nie potrafi bez nich żyć, toteż zawsze ma w zanadrzu kilka chwil na sprawienie sobie przyjemności. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że nawet największe rozkosze nie skłonią go do zaniedbania obowiązków. Te ostatnie zawsze są najważniejsze.

Cechy charakteru zodiakalnego Byka

Zalety: wytrwały, niezawodny, cierpliwy, lojalny, hojny.
Wady: materialistyczny, uparty, zaborczy, leniwy, chciwy.

Zodiakalny Byk jest z natury tradycjonalistą. Nie przepada za nowościami ani zmianami. Woli życie ułożone, harmonijnie rozwijające się w obranym przez niego kierunku. Zawsze też kieruje się rozsądkiem w swoim postępowaniu. Nie podejmuje nieprzemyślanych decyzji. Czasami nawet zastanawia się zbyt długo, przez co niektórzy biorą go za tchórzliwego. Ale to nie jest prawdą. Byk po prostu pragnie dokładnie przeanalizować wszystkie istotne argumenty.

Człowiek urodzony pod znakiem Byka jest cierpliwy i dokładny. Każdą pracę wykonuje sumiennie, starając się nie przegapić żadnych szczegółów. Wytrwałość jest najbardziej znamienną cechą Byka. Jest dla niego niezwykle istotne, by swoje obowiązki wykonywać najlepiej, jak to tylko możliwe. Dlatego też Byk zwykle postępuje z namysłem i bez pośpiechu. Przez współpracowników może być z tego powodu uważany za powolnego, a nawet leniwego. W rzeczywistości jest po prosty dokładny i w pełni zaangażowany w powierzone mu zadania.

Bardzo charakterystyczną cechą zodiakalnego Byka jest upartość. Niezwykle trudno przekonać go zmiany zdania. Jeśli już raz sobie coś ułoży, działa według ustalonego wzorca i z niechęcią zbacza z kursu. Choć na co dzień łagodny, w obliczu wymuszania na nim jakichkolwiek zmian daje innym doświadczyć swej gniewnej obrony. Byk jest silny fizycznie, więc lepiej go nie denerwować. Jeśli ktoś wyprowadzi go z równowagi – co na szczęście zdarza się rzadko – staje się nieobliczalny. Lepiej wtedy uważać.

Horoskop Byk: Finanse

Nie ma co ukrywać, że pieniądze i majątek są dla Byka istotą życia. On jest materialistą, prawdopodobnie największym z całego zodiaku. Nie powinniśmy jednak myśleć o tej kwestii negatywnie. Pragnienie życia w dostatku wcale nie jest czymś złym. Byk nie jest pazerny czy skąpy – on po prostu lubi otaczać się luksusem. Nie broni go jednak innym. Wręcz przeciwnie. Dzieli się bogactwem ze wszystkimi członkami rodziny. Nawet z dalszymi krewnymi.

Byk jest najzdolniejszym finansistą spośród wszystkich znaków zodiaku. Jego praca jest zawsze obliczona na zysk. Jest cierpliwy i dokładny, więc świetnie wychodzi mu inwestowanie środków na instrumenty finansowe. Potrafi zarobić w ten sposób krocie. Jego interesy rzadko się nie udają. A nawet jeśli do tego dojdzie, Byk nie załamie się i z pewnością opracuje korzystny mechanizm wychodzenia z ewentualnego zadłużenia.

Horoskop Byk: Praca

Zodiakalny Byk jest pracowity jak mało kto. Naprawdę trudno znaleźć lepszego pracownika od niego. W dodatku nie ma wygórowanych ambicji w stosunku do swojej kariery zawodowej, więc nie będzie próbował wygryźć ze stanowiska swojego przełożonego. Byk ma inne priorytety. Zamiast kariery wybiera zwykle rodzinę. Choć trzeba przyznać, że zależy mu na dobrobycie swoich bliskich. Nie przepuści więc okazji zarobienia kilku dodatkowych złotych. Byle nie po trupach.

Solidność i niezawodność Byka stawia go w pierwszym szeregu przy każdym ważnym dla firmy projekcie. Co prawda Byk nie odznacza się wyjątkową szybkością, ale za to nie ma bardziej sumiennego pracownika. Dla każdej firmy taka osoba jest wręcz nieoceniona, ponieważ można ze spokojnym sumieniem powierzyć jej każde zadanie. Byk wywiąże się z niego na pewno.

Horoskop Byk: Miłość

Zodiakalny Byk jest osobą niezwykle zmysłową. Ceni sobie fizyczną i emocjonalną bliskość z partnerem, choć czasami trudno mu nawiązać tę magiczną nić porozumienia, która powinna istnieć pomiędzy kochankami. Nieśmiałość Byka sprawia, że na początku znajomości zachowuje rezerwę. Jeśli znajdzie kogoś, kto przejmie inicjatywę, związek ma szansę rozkwitnąć niczym kwiat na wiosnę. Wówczas Byk odpręża się i może bez ogródek czerpać przyjemność z bliskości z drugą osobą.

Ważną cechą Byka związaną z miłością jest wierność. Byk nigdy nie zdradzi ukochanej osoby i tego samego oczekuje po niej. Dla Byka jest bowiem niezwykle ważne, by zbudować trwały i piękny związek, w którym miłość będzie wiecznie żywa. Byk jest skłonny do ogromnego poświęcenia, by zrealizować ten cel.

Horoskop Byk: Rodzina

Rodzina jest dla każdego Byka bardzo ważna. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że najważniejsza. To nie tylko gwarancja poczucia bezpieczeństwa, ale i emocjonalnej bliskości z innymi ludźmi. A tej Byk bardzo potrzebuje. W ten sposób zapewnia sobie komfort psychiczny i ma z kim dzielić się swoim bogactwem – nie tylko materialnym, ale też duchowym.

W relacjach z najbliższymi Byk może okazać się jednak bardzo wymagający. Jego tradycjonalistyczne podejście do kwestii rodzinnych jest związane z mocno ugruntowanymi zasadami, które muszą być przestrzegane przez wszystkich. A przynajmniej tak sądzi Byk. Mimo ogromnej miłości, jaką darzy członków rodziny, Byk może okazać się trudny we współżyciu. Co prawda nie jest to osoba o autorytarnej naturze, ale z pewnością będzie wymagać dyscypliny od swoich najbliższych. A to nie każdemu może odpowiadać.

Horoskop Byk: Zdrowie

Zodiakalny Byk to silna i zdrowa osoba. Zazwyczaj nie miewa wielu problemów zdrowotnych. To prawdziwy twardziel, chociaż i on posiada swoje słabości. Lubi, dla przykładu, dobrze zjeść, co może prowadzić do nadwagi i chorób serca. Tym bardziej, że raczej nie odmawia sobie słodyczy, które po prostu uwielbia.

Najbardziej wrażliwym organem Byka jest tarczyca. Powinien ją regularnie badać. Oczywiście nie ma powodu do wpadania w panikę. Nie trzeba chodzić do lekarza co miesiąc, żeby tylko zapewnić sobie święty spokój. Najważniejszy jest zdrowy tryb życia – odpowiednia ilość ruchu oraz zbilansowana dieta.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Byk w pigułce

Nazwa łacińska: Taurus
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 30-60
Żywioł astrologiczny: ziemia
Jakość astrologiczna: stała
Planeta rządząca: Wenus
Znaki przychylne: Byk, Panna, Koziorożec
Znaki nieprzychylne: Baran, Bliźnięta, Strzelec
Szczęśliwe kolory: różowy, zielony, błękitny
Szczęśliwe kamienie: szmaragd, szafir, topaz, perła, agat
Szczęśliwe rośliny: śliwa, jabłoń, mięta
Szczęśliwe zapachy: werbena, konwalia, bez, lilia
Szczęśliwe metale: miedź
Najlepsze zawody: ogrodnik, rolnik, prawnik, sędzia, bankowiec, branża budowlana, rzemieślnik

Sławne Byki: Zygmunt Freud, Henryk Sienkiewicz, Cher, Fred Aster, Jan Paweł II, Adolf Hitler, William Szekspir, Johannes Brahms, Penélope Cruz, Audrey Hepburn, Jet Li, Jack Nicholson, Al Pacino, Salvador Dali, Enya, Max Planck, Pierce Brosnan, Michelle Pfeiffer, George Clooney, Mark Zuckerberg, David Beckham, Andrzej Sebastian Duda, Donald Franciszek Tusk, Viktor Mihály Orbán

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop byk, byk znak zodiaku, byk horoskop opisowy, zodiakalny byk, astrologia byk, byk znak zodiaku cechy charakteru, byk znak zodiaku charakterystyka, horoskop byk dzienny, horoskop byk miłosny.