Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Koziorożec
Horoskop opisowy

Horoskop Koziorożec

Urodzony: 22 grudnia – 20 stycznia (21 grudnia - 22 stycznia)*

Zodiakalny Koziorożec to największy konserwatysta w całym zodiaku. Wszelkie zmiany są przez niego zawsze niemile widziane. Najchętniej nie dopuszczałby do jakichkolwiek przemian w swoim życiu. Lubi poczucie stałości i pewności. Choć nie ma nic przeciwko zmianom samym w sobie, sprawia mu problemy dostosowanie się do nowych warunków. Potrzebuje czasu, żeby wszystko zaakceptować, toteż najczęściej z całych sił stara się zatrzymać zmiany.

Co gorsza, Koziorożec ma tendencje do zanudzania swoich rozmówców tematami, które nikogo kompletnie nie interesują. W dodatku jest dość sztywny w obejściu. Zachowuje się w sposób sformalizowany i oficjalny. Nawet kiedy rozmawia z najbliższymi.

Ciekawostką może się okazać fakt, iż Koziorożec w głębi duszy bardzo lubi dobrze się bawić. Kiedy opuszcza biuro lub ważne spotkanie, natychmiast zrzuca garnitur. Wychyla kufel piwa lub kieliszek wina, po czym rusza na parkiet. Bardzo lubi tańczyć i ma do tego ogromny talent. Chociaż trzeba przyznać, że robi to naprawdę rzadko.

W zachowaniu Koziorożca dominuje poczucie odpowiedzialności. On ma świadomość znaczenia ciążących na nim obowiązków i zawsze stara się z nich wywiązać najlepiej, jak to tylko możliwe. W jego mniemaniu, tylko człowiek prawdziwie odpowiedzialny może być wartościowy dla społeczeństwa oraz rodziny i przyjaciół. A także dla samego siebie.

Za odpowiedzialnością idzie także pracowitość. Koziorożec rozumie wartość solidnej pracy i nie uchyla się od zobowiązań. Nie szuka też łatwych rozwiązań. Jeśli nie można pójść na łatwiznę, nie przejmuje się tym, tylko bierze do pracy. Mało ludzi potrafi pracować tak wytrwale jak on.

Cechy charakteru zodiakalnego Koziorożca

Zalety: zdyscyplinowany, odpowiedzialny, cierpliwy, konsekwentny, praktyczny, zorientowany na cel,  dojrzały

Wady: za wszelką cenę dąży do sukcesu, jest zbyt wymagający, ogranicza ilość rozrywek w swoim życiu, przywiązuje zbytnią wagę do opinii innych

Zodiakalny Koziorożec wyróżnia się z otoczenia niezwykle silną osobowością. Jest inteligentny i potrafi tę cechę wykorzystać w kontaktach z ludźmi. Nie toleruje sprzeciwu i zawsze chce mieć ostatnie zdanie. Oczywiście uważa, że wie lepiej, co jest dla innych dobre.

Dość oschłe podejście do otoczenia sprawia, że Koziorożec bardzo szybko musi się nauczyć samowystarczalności. To dobrze, że ma do tego ogromne predyspozycje. Nie ma w zwyczaju obdarzać innych zaufaniem, więc każde ważne zadanie musi wykonać samodzielnie. Inaczej nie będzie mógł spać, myśląc o błędach popełnionych przez współpracowników.

W skrajnych przypadkach Koziorożec może zacząć wieść życie samotnika. Jeśli nie otworzy się na ludzi, wszyscy w końcu się od niego odsuną. Mogą go nawet z premedytacją unikać, by w ten sposób wymigać się od przykrego obowiązku wysłuchiwania jego tyrad.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Koziorożec w głębi duszy jest dość wrażliwy. Nie jest pozbawiony uczuć, jak wielu sądzi. Choć nie okazuje emocji, a nawet ich manifestowanie uważa za zachowanie nietaktowne, jego serce bije mocno. Szkoda, że Koziorożec tak często skupia się na zdobywaniu majątku i karierze zawodowej, bo jest zdolny obdarzyć kogoś naprawdę gorącym uczuciem.

Horoskop Koziorożec: Finanse

Człowiek urodzony pod znakiem Koziorożca jest idealnym materiałem na księgowego. Posiada wszystkie cechy, jakich ten zawód wymaga. Koziorożec uwielbia liczyć pieniądze. Niekoniecznie muszą one należeć do niego. Najważniejsze, żeby mógł sprawdzać rachunki, podliczać zyski i straty oraz przygotowywać bilanse. Wówczas jest w swoim żywiole.

Słabą stroną Koziorożca jest niechęć do wydawania własnych pieniędzy, nawet na najbliższych członków rodziny. Z trudem przychodzi mu sięgać do portfela. Pragnie, by jego majątek ciągle rósł, a wydatki temu nie sprzyjają. Każdą monetę ogląda dziesięć razy, zanim zdecyduje się kupić dziecku nową parę butów. Najprawdopodobniej najpierw uważnie sprawdzi wszystkie najbliższe sklepy, żeby nie przegapić jakiejś promocji. Po co kupować coś za 100 złotych, skoro można za 99,99?

Horoskop Koziorożec: Praca

W życiu Koziorożca praca stoi na pierwszym miejscu. Nie ma dla niego nic ważniejszego. Ambicja nie pozwala mu odpuścić nawet na chwilę. Koziorożec dąży do tego, by być podziwianym i szanowanym. Pracuje więc wytrwale, dopóki nie osiągnie odpowiedniej pozycji społecznej oraz sporego majątku. Jeśli mu się to nie udaje, jest gotów harować niczym wół w kamieniołomach, poświęcając przy tym wszystko inne. Łącznie z rodziną czy własnym zdrowiem.

Koziorożec pragnie być dla innych autorytetem oraz sprawować władzę. Mało kto tak często śni o byciu królem wielkiego kraju, uśmiechając się na myśl, że jego poddani kłaniają się przed nim i uniżenie błagają o posłuchanie. Jeśli Koziorożcowi nie uda się zostać królem, zadowoli się rolą dyrektora lub specjalisty w jakiejś niezwykle trudnej dziedzinie, na przykład finansach. Wówczas jego klienci będą musieli na nim polegać w stu procentach i słuchać zaleceń bez sprzeciwu.

Horoskop Koziorożec: Miłość

Zdaniem wielu osób, Koziorożec jest pozbawiony uczuć. Tak się przynajmniej zachowuje. Koncentruje się na karierze zawodowej i rzadko zabiega o względy płci przeciwnej. Każdego człowieka analizuje przez pryzmat przydatności do jego osobistego planu życiowego. Nie jest więc łatwo wprawić serce Koziorożca w drżenie.
Jeśli chcesz rozkochać w sobie osobę urodzoną pod tym znakiem zodiaku, uzbrój się w cierpliwość. Ona potrzebuje dużo czasu, żeby dojrzeć do poważnego związku. Trzyma swoje uczucia pod kontrolą i nie pozwala, żeby ktokolwiek zawrócił jej w głowie. To odciągnęłoby ją przecież od realizacji planów.

Kiedy już Koziorożec pozwoli swoim uczuciom rozkwitnąć, zrobi oszałamiające wrażenie. Nie spocznie, póki wybrana przezeń osoba nie zacznie go podziwiać, jakby był jakimś bóstwem. Taka miłość może być naprawdę gorąca, choć należy pamiętać, że Koziorożec i tak w codziennym obejściu będzie dość chłodny.

Horoskop Koziorożec: Rodzina

Trzeba przyznać, że jako rodzic Koziorożec jest niezwykle konserwatywny. Liczą się dla niego przede wszystkim efekty w nauce oraz innych zajęciach jego dzieci. Pragnie, by przykładały się do swoich obowiązków i zdobywały przydatne w życiu umiejętności. Zabawa wychodzi mu nieco gorzej, choć od czasu do czasu pozwala sobie poszaleć z latoroślami. Przez większość czasu utrzymuje jednak w domu żelazną dyscyplinę. Wszyscy, łącznie z samym Koziorożcem, muszą się dostosować.

Koziorożec jest z reguły wierny w związku. Miłostki go nie interesują. Głównie dlatego, że nierozważny romans mógłby zagrozić stabilizacji, jaką sobie wypracował. A ceni ją o wiele bardziej niż kilka chwili fizycznych uniesień. Jego plany mają absolutne pierwszeństwo i nie pozwoli, by coś go powstrzymało. A już w szczególności coś tak mało ważnego jak seks.

Horoskop Koziorożec: Zdrowie

Zodiakalny Koziorożec to prawdziwy twardziel. Jego organizm charakteryzuje się ogromną wytrzymałością, ale jest to – paradoksalnie – jego największa słabość. Otóż z uwagi na swoją wytrzymałość Koziorożec często pracuje o wiele ciężej i więcej, niż powinien. Zdaje się nie zauważać chronicznego przemęczenia i ze stoickim spokojem łyka kolejną kawę, by móc jeszcze trochę popracować. W ten sposób może jednak doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli się w porę nie opamięta, skończy w szpitalu.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Koziorożec – informacje dodatkowe

Nazwa łacińska: Capricornus
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 270-300
Żywioł astrologiczny: ziemia
Jakość astrologiczna: kardynalna
Planeta rządząca: Saturn
Znaki przychylne: Rak, Byk, Koziorożec, Panna, Ryby
Znaki nieprzychylne: Bliźnięta, Baran, Strzelec, Waga
Szczęśliwe kolory: brązowy, szary, granatowy, czarny
Szczęśliwe kamienie: bursztyn, szafir, onyks, chalcedon, gagat, czarny koral
Szczęśliwe rośliny: sosna, jodła, ciemiernik
Szczęśliwe zapachy: mirra, żywica, żywica benzoesowa, wiciokrzew
Szczęśliwe metale: ołów
Najlepsze zawody: księgowy, bankowiec, archeolog, agent nieruchomości, ogrodnik, rolnik, analityk, handlarz antyków, inżynier, architekt

Sławne Koziorożce: Isaac Newton, Anna Przybylska, Mel Gibson, Denzel Washington, Marilyn Manson, Adam Mickiewicz, Takeshi Kitano, Anthony Hopkins, Muhammad Ali, Simone de Beauvoir, Joanna d'Arc, Konrad Hermann Josef Adenauer, Mao Tse-Tung, Ludwik Pasteur, Paul Cézanne, Lars Ulrich, Kevin Costner, Elvis Presley, Richard Nixon, Marlena Dietrich, Stanisław Wyspiański, Al Capone, Ava Gardner, Martin Luther King, Jim Carrey, Michael Schumacher, Melchior Wańkowicz, Weronika Rosati, Nicolas Cage, Joanna Brodzik

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop koziorożec, koziorożec znak zodiaku, koziorożec horoskop opisowy, zodiakalny koziorożec, astrologia koziorożec, koziorożec znak zodiaku cechy charakteru, koziorożec znak zodiaku charakterystyka, horoskop koziorożec dzienny, horoskop koziorożec miłosny.