Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Lew
Horoskop opisowy

Horoskop Lew

Urodzony: 23 lipca – 22 sierpnia (22 lipca - 24 sierpnia)*

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Lwa uwielbia być w centrum uwagi. Kiedy oczy wszystkich są na niego zwrócone, Lew czuje się w swoim żywiole. Pragnie być podziwiany, a nawet hołubiony. To prawdziwa gwiazda w swoim otoczeniu. Zawsze popisujący się, entuzjastycznie nastawiony do życia oraz zabiegający o uwagę.

Niestety, jeśli Lew nie znajduje upragnionego uwielbienia, staje się nie do zniesienia. Krytykuje wszystkich i wszystko, staje się opryskliwy, a zazdrość wręcz z niego kipi. Dobrze, że do takiej sytuacji dochodzi dość rzadko, a Lew jest zazwyczaj zadowolony z siebie.

Osoba urodzona pod znakiem zodiakalnego Lwa jest pełna energii. Lubi być aktywna – nie tylko w znaczeniu aktywności fizycznej, ale też towarzyskiej czy kulturalnej. Nic dziwnego, że Lew przyciąga do siebie ludzi niczym magnes. Jego poczucie humoru jest powszechnie znane, a urok osobisty oszałamia płeć przeciwną. Lew zawsze ma pod ręką zgrabną historyjkę, którą może urzec znajomych.

Niezwykle sympatyczną cechą Lwa jest jego zamiłowanie do obdarowywania innych prezentami. On nie waha się przed wydaniem nawet pokaźnej sumy na podarunki, co czasami może przyprawić o zadyszkę jego kartę bankową. Nieodmiennie jednak Lew sprawia wiele przyjemności najbliższym. Również jeśli chodzi o pożyczkę, Lew raczej nie odmówi. Oczywiście pod warunkiem, że pieniądze będą potrzebne na jakiś konkretny cel, ponieważ Lew nie lubi marnotrawstwa.

Cechy charakteru zodiakalnego Lwa

Zalety: ambitny, optymistyczny, pewny siebie, lojalny, zachęcający, zorganizowany, hojny

Wady: apodyktyczny, egoistyczny, pretensjonalny, uparty, melodramatyczny, próżny

Zodiakalny Lew jest osobistością dumną, pełną godności – ma głębokie poczucie honoru i nigdy nie łamie danego słowa. Odznacza się nieprzeciętnie silną osobowością. Chodzi niczym król pośród swoich poddanych, z czołem uniesionym wysoko ku niebu. Nikomu się nie kłania – to jemu mają się kłaniać w pas.
Co ciekawe, jego zachowanie nikogo nie irytuje. Wręcz przeciwnie. Lew jest powszechnie szanowany i ceniony przez otoczenie. Jak widać, jego wysokie poczucie własnej wartości nie jest tylko osobistą mrzonką. On jest naprawdę wartościową osobą i wszyscy o tym wiedzą.

Większość osób urodzonych pod znakiem Lwa ma znaczne skłonności do koncentrowania się na samych sobie. Nadmierny egocentryzm sprawia, że Lew nie zwraca zbytniej uwagi na potrzeby innych ludzi. Dotyczy to również kwestii duchowych. Typowy zodiakalny Lew jest bowiem dość powierzchowny i dobrą radą dla niego byłoby poświęcenie większej uwagi sprawom ducha. Zamiast starać się przypodobać innym – dla samej świadomości bycia gloryfikowanym – Lew mógłby po prostu pomóc komuś w walce z kłopotami.

Zodiakalny Lew jest niezwykle dumny i często dramatyzuje, jeśli coś nie idzie po jego myśli. Pragnie, by wszyscy dookoła uważali go za najlepszego i najważniejszego członka towarzystwa. Angażuje się przy tym w pełni w każde przedsięwzięcie – oczywiście po to, by udowodnić swoją wyższość.

Horoskop Lew: Finanse

Lew jest z natury dość ekscentryczny i bardzo lubi korzystać z uroków życia. Nie skąpi gotówki na rozrywki i zaspokajanie zachcianek – nawet tych najdziwniejszych. Podczas zakupów zwykle nie ogranicza się tylko do najpotrzebniejszych rzeczy. Jeśli widzi okazję, kupi nawet coś, co być może kompletnie nie jest mu potrzebne, ale jest ładne lub interesujące. A jeśli jeszcze będzie mógł się tym pochwalić przed znajomymi – tym lepiej. Produkt z pewnością wyląduje w koszyku.

Jako że zodiakalny Lew lubi życie na określonym poziomie, nie przychodzi mu z łatwością rezygnacja w wydawania pieniędzy. Zwykle nie umie zaciskać pasa i nawet gdy ma niewielkie środki do dyspozycji, najprawdopodobniej wyda wszystko.

Horoskop Lew: Praca

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Lwa umie ciężko pracować. Tego nie można mu odmówić. Lew jest ambitny i pragnie coś osiągnąć w swoim życiu. Chce pokazać, że stać go na wielkie czyny, więc będzie pracował od rana do wieczora, żeby tylko zrealizować swoje plany. Tym bardziej, że sukcesy zawodowe bardzo go dowartościowują.

Naturalną cechą Lwa w pracy są umiejętności kierownicze. To typ niezłomnego lidera – inspirujący współpracowników do wytrwałej i solidnej pracy. Lew dobrze sprawdza się w prowadzeniu własnego biznesu, ale i w typowej korporacyjnej hierarchii znajdzie dla siebie miejsce.

Niestety podejście Lwa do wykonywanych obowiązków może przysporzyć mu wrogów. Lew nie toleruje kompromisów, przez co może wywołać gniew kolegów i koleżanek w zakładzie pracy.

Horoskop Lew: Miłość

Ognisty charakter Lwa sprawia, że nie spieszy się on do ustatkowania. O wiele bardziej woli skoncentrować się na doświadczaniu przyjemności – podróżach, nocnych klubach i spotkaniach z fascynującymi ludźmi. Małżeństwo i zakładanie rodziny odkłada na później. Najpierw chce korzystać z życia. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy pozna kogoś naprawdę niesamowitego – z kim od razu zapragnie spędzić życie. W takim wypadku nie będzie zwlekał ze stanięciem przed ołtarzem.

Lew jest z natury bardzo kochliwy. Łatwo można go zauroczyć. Szczególnie jeśli usłyszy czarującą wiązankę komplementów pod swoim adresem. Z drugiej jednak strony, wystarczy maleńki zgrzyt w znajomości z Lwem, a ten już się wycofuje. Nie chce się męczyć w związku, więc wszelkie trudności skutecznie go płoszą. Nie zachowuje się wówczas jak dumny król dżungli, lecz raczej jak umykająca przed drapieżnikiem gazela.

Horoskop Lew: Rodzina

Entuzjastyczny i rozrywkowy Lew lubi spędzać czas na przyjemnościach. Jest w tym trochę jak dziecko, czym nieodmiennie zadziwia swojego życiowego partnera. Choć może się to wydawać ekscentryczne, z pewnością wprowadza do rodzinnego domu pozytywną atmosferę. W ten sposób dzieci Lwa mają okazję do wszechstronnego rozwoju i zabawy.

Niestety, jak każdy człowiek o silnej osobowości, Lew jest skłonny do kłótni. Jest emocjonalnym typem, więc łatwo go wyprowadzić z równowagi. Członkowie rodziny Lwa powinni nauczyć się z nim prawidłowo obchodzić. Nie muszą się go bać, ale wypracowanie sobie odpowiedniego podejścia pomoże im w wielu życiowych sytuacjach.

Horoskop Lew: Zdrowie

Natura obdarzyła zodiakalnego Lwa dość silnym organizmem. Z jednej strony jest to niezaprzeczalna zaleta, ale też i wada. Dlaczego? Ponieważ Lew często przecenia swoje możliwości. Jego charakter przyzwyczaja go do osobistej wielkości – widzi siebie jako króla lub mistrza w wybranej dziedzinie. W efekcie pracuje o wiele za ciężko i może się całkowicie wyeksploatować.

Piętą achillesową każdego Lwa jest alkohol. Promile zupełnie mu nie służą. Szybko się upija, a zanim wyląduje pod stołem, jeszcze zrobi coś głupiego. Zazwyczaj kończy się na wstydliwych zdjęciach, ale czasami jego pijackie wygłupy mogą stać się groźne dla zdrowia, a nawet życia.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Lew w pigułce

Nazwa łacińska: Leo
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 120-150
Żywioł astrologiczny: ogień
Jakość astrologiczna: stała
Planeta/ciało niebieskie rządzące: Słońce
Znaki przychylne: Baran, Lew, Strzelec
Znaki nieprzychylne: Panna, Skorpion
Szczęśliwe kolory: żółty, pomarańczowy, złoty
Szczęśliwe kamienie: diament, rubin, bursztyn, chryzolit
Szczęśliwe rośliny: cedr, słonecznik, wawrzyn
Szczęśliwe zapachy: lawenda, róża, heliotrop
Szczęśliwe metale: złoto
Najlepsze zawody: aktor, komik, prezenter, dyrektor, kierownik, model, celebryta, biznesman

Sławne Lwy: Napoléon Bonaparte, Roman Polański, Gillian Anderson, Whitney Houston, Cecil Blount DeMille, Mata Hari, Kuba Wojewódzki, Erwin Schrödinger, Gene Kelly, David Duchovny, Emily Jane Brontë, Jennifer Lopez, Kevin Spacey, Madonna, Arnold Schwarzenegger, Jean Renour, Jan III Sobieski, Sandra Bullock, Liam Paris Howlett, Robert De Niro, Henry Fonda, Peter Paul Rubens, Fidel Castro, Barack Hussein Obama II

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop lew, lew znak zodiaku, lew horoskop opisowy, zodiakalny lew, astrologia lew, lew znak zodiaku cechy charakteru, lew znak zodiaku charakterystyka, horoskop lew dzienny, horoskop lew miłosny.