Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Panna
Horoskop opisowy

Horoskop Panna

Urodzony: 23 sierpnia – 22 września (23 sierpnia - 24 września)*

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Panny jest inteligentny i uwielbia zgłębiać różne dziedziny wiedzy. Nic dziwnego, że przechowuje w głowie ogrom informacji na wszelakie tematy. W dodatku wszystkie dane ma starannie poukładane niczym w wielkim, wirtualnym katalogu. Umysł Panny pracuje trochę podobnie do encyklopedii, dzięki czemu może zaskakiwać otoczenie ogromną wiedzą.

Co więcej, Panna umiejętnie korzysta z posiadanych informacji. Ona nie tylko kataloguje, ale i analizuje oraz wyciąga konkretne wnioski. Potrafi w praktyce korzystać z dobrodziejstw własnego umysłu i robi to niezwykle umiejętnie. Dzięki temu może odnieść sukces w wielu dziedzinach. Wystarczy, że którąś wybierze, a z pewnością pokaże, na co ją stać.

Osoba urodzona pod znakiem Panny nie jest typem lubiącym stać w świetle reflektorów. Jest raczej nieśmiała i woli przebywać gdzieś z boku niczym szara eminencja. Zamiast dowodzić woli sprawować funkcję doradcy, który będzie analizował sytuację, po czym odpowiednio doradzi swojemu przełożonemu. Doskonale czuje się w takiej roli, ponieważ ma czas i możliwości do zbierania wszystkich potrzebnych informacji, analizowania ich i przetwarzania na użyteczne wzorce postępowania.

Panna jest przy tym na tyle drobiazgowa, że zauważy szczegóły, które innym mogą łatwo umknąć. Czasami przygląda się sprawie z przesadną uwagą, ale zwykle procentuje to bardziej rzetelnym przygotowaniem do działania. Każdy szef powinien mieć kogoś takiego w swoim zespole.

Niestety nadmierny perfekcjonizm nie zawsze jest zaletą. W przypadku Panny może przerodzić się w chorobliwy pedantyzm i analizowanie każdej kwestii aż do bólu.

Cechy charakteru zodiakalnej Panny

Zalety: racjonalna, efektywna, przenikliwa, uważna, inteligentna, perfekcjonistyczna

Wady: krytyczna, zrzędliwa, pedantyczna, krytykancka, nietolerancyjna, konserwatywna

Jedną z najważniejszych cech charakteru zodiakalnej Panny jest zamiłowanie do porządku. W jej domu nie znajdziemy ani jednego pyłku kurzu, a wszystkie przedmioty mają swoje miejsce. Pedantyczność Panny sprawia, że całe jej życie jest poukładane. Tutaj nie ma miejsca na chaos i nieprzewidywalne zdarzenia. Panna uwielbia sprzątać, układać, sortować – krótko mówiąc, pilnować ładu i porządku.

Zodiakalna Panna to idealistka. Wierzy w możliwość stworzenia doskonałego świata i ludzi. Sama również pragnie taka być, więc ciągle nad sobą pracuje. Nieustannie rozwija swoje umiejętności, szlifuje talenty – ona po prostu musi sprostać swoim wymaganiom. A trzeba przyznać, że są one niemałe. Być może dlatego Panny drobiazgowo przygotowują się do każdego zadania, jakie przed sobą postawią. Rozważają argumenty, szukają błędów we własnym rozumowaniu i doskonalą projekt tak długo, aż uznają go za doskonały. Wtedy nadchodzi czas realizacji. I zwykle wszystko udaje się... perfekcyjnie.

Z powodu skrywanej nieśmiałości Panna jest często postrzegana przez otoczenie jako osoba nudna i zbytnio sformalizowana. W oczach innych ludzi wydaje się typowym urzędasem czepiającym się męczących szczegółów. Choć potrafi rozmawiać na wiele tematów, często grozi jej zbytnie zagłębianie się w mało fascynujące elementy swojej wiedzy. Coś, co dla Panny wydaje się niezwykle interesujące, dla innych jest nijakie.

Horoskop Panna: Finanse

W kwestiach finansowych zodiakalna Panna zawsze postępuje z najwyższą ostrożnością. Nie lubi ryzykować i raczej wybierze bezpieczne obligacje lub konto oszczędnościowe niż ryzykowne inwestycje. Zbyt dokładnie wszystko analizuje, więc nie wychodzi jej szybkie reagowanie na zmiany zachodzące na rynku. Ilekroć więc przyjdzie jej podejmować decyzję biznesową, musi mieć całkowitą pewność, że nie straci swoich pieniędzy.

Panna o wiele bardziej ceni sobie finansową stabilizację niż nawet najwspanialszą – a ryzykowną – okazję do zrobienia wielkiego interesu. Jako że Panna nie lubi wydawać pieniędzy, trudno będzie przekonać ją do inwestowania oszczędności w jakiekolwiek ryzykowne instrumenty finansowe. Również na własne rozrywki niechętnie wydaje pieniądze. Najwięcej satysfakcji odczuwa, widząc rosnące zasoby na koncie bankowym. Im więcej cyferek, tym lepiej. W życiu Panny te cyferki znaczą więcej niż jakiekolwiek inne dobra materialne.

Horoskop Panna: Praca

Trudności, jakie ma Panna w pracy, wynikają zazwyczaj z jej dokładności. Wszystko pragnie przeanalizować i zaszufladkować, więc szybkość nigdy nie będzie jej mocną stroną. Nic dziwnego, że tak bardzo lubi pracować w swoim tempie i najchętniej wybiera wolny zawód, w którym nikt nie będzie patrzył jej na ręce. Mając swobodę w analizowaniu danych, zaczyna odnosić coraz większe sukcesy, a z czasem pokonuje wszystkich rywali.

W głębi serca Panna czuje się mądrzejsza od większości ludzi. Z tego też powodu miewa trudności w podejmowaniu współpracy z... no cóż, kimkolwiek. Nawet swoich przełożonych traktuje czasami jak duże dzieci, którym trzeba wszystko po kolei tłumaczyć. Przez swoją protekcjonalność Panna często popada w konflikty z otoczeniem.

Horoskop Panna: Miłość

Osoba urodzona ze słońcem w znaku Panny otacza się twardą skorupą i nie jest łatwo przebić się do jej serca. Źródło tej defensywnej postawy znajdziemy w niskim poczuciu własnej wartości oraz braku akceptacji siebie. To dość paradoksalne, ponieważ Panna uważa siebie za mądrzejszą od innych. Jednocześnie jednak posiada tak wielkie wymagania w stosunku do samej siebie, że nigdy nie umie się w pełni zadowolić. Odgradza się więc emocjonalnie od otoczenia i przez większość życia czyje się wyobcowana.

Miłość to uczucie, które zodiakalna Panna wynosi na piedestał. Jest idealistką i wierzy, że gdzieś istnieje dla niej partner doskonały. To będzie z pewnością rycerz w lśniącej zbroi, który przybędzie na ognistym rumaku swego pożądania, żeby... zabrać Pannę do idealnego świata. Trudno sprostać takim oczekiwaniom, więc Panna zwykle późno wstępuje w związek małżeński. Chyba że ma niebywałe szczęście w miłości.

Horoskop Panna: Rodzina

W roli rodzica Panna sprawdza się jednocześnie świetnie i mizernie. Z jednej bowiem strony stara się zapewnić dzieciom jak najlepsze wykształcenie i motywuje je do wytrwałej pracy nad rozwojem własnej osobowości. Lecz z drugiej strony, nie okazuje im wystarczająco dużo czułości i woli pracę od zabawy. Nie pozwala swoim pociechom zbyt długo się bawić. Zamiast tego goni je do nauki i domowych obowiązków. Jest przy tym niezbyt wylewna emocjonalnie, przez co sprawia wrażenie dość oziębłego rodzica.

Nie zmienia to faktu, że Panna bardzo kocha swoich bliskich. Po prostu nie umie za bardzo okazywać tej miłości. Wyraża uczucia poprzez dyscyplinę i dbałość o wysoki standard życia członków swojej rodziny.

Horoskop Panna: Zdrowie

Zodiakalna Panna jest zwykle wysportowana i dba o swoje zdrowie z wielką pieczołowitością. Stosuje diety i regularnie ćwiczy. Często odwiedza też lekarza, chcąc na bieżąco wykonywać wszystkie konieczne – w jej mniemaniu – badania. Zdrowy tryb życia bardzo jej służy. Tym bardziej, że z natury posiada dość delikatny organizm. Jako że choroba jest zawsze nie po myśli Panny, stara się uniknąć wszelkich schorzeń. Nawet za cenę zdrowego rozsądku.

Wielkim ciężarem dla osoby urodzonej pod znakiem Panny jest jej nerwowość. Stres powoduje większą podatność na drobne infekcje oraz problemy z układem pokarmowym. Panna powinna postarać się panować nad nerwami, ponieważ z ich powodu może naprawdę mocno ucierpieć. Bezapelacyjnie stres jest jej największym wrogiem.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Panna w pigułce

Nazwa łacińska: Virgo
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 150-180
Żywioł astrologiczny: ziemia
Jakość astrologiczna: zmienna
Planeta rządząca: Merkury
Znaki przychylne: Byk, Panna, Koziorożec
Znaki nieprzychylne: Baran, Lew, Strzelec, Wodnik
Szczęśliwe kolory: brązowy, żółty, zielony, niebieski, lazur, szary, pastelowy
Szczęśliwe kamienie: malachit, ametyst, jaspis, szafir, koral, sardonik, markasyt
Szczęśliwe rośliny: czarny bez, jaskier, lawenda
Szczęśliwe zapachy: jaśmin, hiacynt, lawenda
Szczęśliwe metale: platyna
Najlepsze zawody: wynalazca, naukowiec, bankowiec, nauczyciel, administracja, pracownik służby zdrowia, przemysłowiec, biznesman

Sławne Panny: Juliusz Słowacki, Paulo Coelho, Michael Faraday, Cameron Diaz, Keanu Reeves, Julian Tuwim, Freddie Mercury, Sean Connery, Ray Charles, Jesse James, Jean Auguste D. Ingres, Lew Tołstoj, Agata Christie, Stephen King, Pink, Stanisław Lem, Michael Jackson, Matka Teresa, Greta Garbo, Keith Flint, Jason Statham, Sophia Loren, Ludwik XVI, Aya Ueto, Katarzyna Nosowska, Andrzej Frycz Modrzewski, Anna Habsburg, George R.R. Martin

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop panna, panna znak zodiaku, panna horoskop opisowy, zodiakalna panna, astrologia panna, panna znak zodiaku cechy charakteru, panna znak zodiaku charakterystyka, horoskop panna dzienny, horoskop panna miłosny.