Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Rak
Horoskop opisowy

Horoskop Rak

Urodzony: 22 czerwca - 22 lipca (21 czerwca - 23 lipca)*

Człowiek urodzony pod znakiem zodiakalnego Raka jest najprawdopodobniej najbardziej tajemniczym i pełnym sprzeczności osobnikiem w całym zodiaku. Charakteryzuje się ogromną zmiennością nastrojów. W dodatku jest niezwykle wrażliwy, więc łatwo można go obrazić. Wówczas staje się zamknięty w sobie i zgryźliwy. Jako że ma skłonności do melancholii, usłyszawszy krytykę pod swoim adresem może wpaść w depresję.

Ogólnie rzecz biorąc, osobowość zodiakalnego Raka jest często niezrozumiana. To naprawdę skomplikowany człowiek. Z jednej strony szybko uzależnia się emocjonalnie od partnera, a z drugiej - chce być niezależny i samowystarczalny. Miota się więc pomiędzy swoimi pragnieniami a chęcią udowodnienia własnej wartości.

Wrażliwość Raka jest jednak jego wielką zaletą. To właśnie dzięki niej jest opiekuńczy i współczujący, co przekłada się na relacje z innymi ludźmi. Rak stara się bowiem dbać o wszystkich wokół siebie. Pomaga bez wahania i nie szczędzi sił, żeby zapewnić bliskim jak najlepsze warunki do realizacji marzeń. Rak nie stroni też od pomagania obcym ludziom, toteż często można go spotkać w ośrodkach pomocy czy na akcjach charytatywnych.

Szkoda tylko, że zodiakalny Rak nie należy do odważnych osób. Jest nieśmiały i często nie podejmuje ryzyka realizacji własnych marzeń. Potrzebuje kogoś, kto popchnie go do działania. Jeśli Rak znajdzie taką osobę, wreszcie odważy się i zgodzi na wspólne podjęcie wyzwania. Oczywiście pod warunkiem, że ta osoba zdobędzie najpierw zaufanie Raka, co nie należy do łatwych zadań.

Cechy charakteru zodiakalnego Raka

Zalety: wrażliwy, troskliwy, niezawodny, lojalny, tradycjonalista, oszczędny, ciepły, rodzinny, łagodny, cierpliwy
Wady: egocentryczny, kapryśny, chimeryczny, nadwrażliwy, niepewny siebie, obrażalski, uparty, pesymista

Pełen sprzeczności, tajemniczy bohater renesansowych powieści - oto Rak. Przemyka przez życie, snując marzenia, lecz często poprzestając na wyobrażaniu sobie siebie w roli romantycznego rycerza lub mądrej księżniczki. Osobowość zodiakalnego Raka jest nieodgadniona.

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Raka ma skłonności do pesymistycznego myślenia. Zdarza mu się to niezwykle często, a wynika zazwyczaj z niskiego poczucia własnej wartości. Swoją przyszłość zwykle widzi w mrocznych barwach i nawet nie wysila się, by coś konkretnego zaplanować. Woli patrzeć na znajomych i rodzinę, jak odnoszą kolejne sukcesy, a sam płacze nad swoim ciężkim losem.

Raka fascynuje przeszłość. Interesuje się historią oraz tradycjami różnych krajów. Chętnie czyta książki na ten temat, a zgłębiając wiedzę, uczy się wytwornie zachowywać. Ceni sobie dobre wychowanie oraz taktowne postępowanie. Tego też wymaga od swoich najbliższych. Czuje się bowiem bezpiecznie, widząc wokół siebie grzecznych ludzi.

Ciekawą cechą zodiakalnego Raka jest jego zamiłowanie do kolekcjonerstwa. Patrząc na niektórych przedstawicieli tego znaku zodiaku, można by pomyśleć, że powinien nazywać się Chomikiem, a nie Rakiem. We wszystkie zakamarki domu upycha mnóstwo przedmiotów, które z czasem mogą nieźle zagracić domostwo. Większość z tego nikomu nigdy nie okaże się potrzebna, ale Rak upiera się nad przechowywaniem każdej najdrobniejszej rzeczy.

Horoskop Rak: Finanse

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Raka ma wrodzone zdolności do finansów. Bez obaw może podjąć studia w tym zakresie i z pewnością będzie mu świetnie szło. Kiedy już opanuje odpowiednią ilość wiedzy, zacznie szybko rozwijać własny biznes. Jego inwestycje przyniosą nie tylko satysfakcję, ale przede wszystkim pokaźne sumy.

Co więcej, Rak nie ma zwyczaju szastać pieniędzmi. Oszczędność to element jego natury. Kiedy więc przyzwoicie zarobi, będzie ostrożnie wydawał. Raczej odłoży większość pieniędzy na czarną godzinę zamiast szaleć po sklepach. Niestety istnieje niebezpieczeństwo, że Rak zacznie być zbyt oszczędny. Rzadko wpada w obsesję na punkcie pieniędzy, ale jeśli uzna je za gwarancję bezpieczeństwa dla rodziny, może zamienić się w dusigrosza.

Horoskop Rak: Praca

Najważniejsza dla zodiakalnego Raka jest rodzina, więc pracę zawodową zawsze będzie traktował drugorzędnie. Ona służy do zarabiania pieniędzy na utrzymanie domu i najbliższych - to wszystko. Rak nie jest typem karierowicza. Gdyby to od niego zależało, zająłby się domem i nie zaprzątałby sobie głowy robieniem kariery. Nie zabiega też o sławę czy sukcesy w wielkim świecie. Wystarczy, że będzie mógł zapewnić szczęście rodzinie. Wówczas poczuje się całkowicie spełniony.

Człowiek urodzony pod znakiem Raka najlepiej czuje się w zawodach związanych z opieką lub finansami. Może być zarówno genialnym księgowym, jak i niezastąpionym pracownikiem pomocy społecznej, który każdego dnia walczy o dobro potrzebujących.

Horoskop Rak: Miłość

Rak jest w miłości bardzo ostrożny. Nie chodzi o to, że jest oziębły. Co to, to nie. Jest niezwykle wrażliwy i uczuciowy. Właśnie dlatego z podejrzliwością podchodzi do każdej osoby okazującej mu zainteresowanie. Boi się zranienia, więc profilaktycznie utrudnia potencjalnym partnerom zawarcie znajomości.
Nieśmiałość Raka sprawia, że trudno mu umówić się na pierwszą randkę. Zwykle czeka i z daleka podziwia obiekt swoich uczuć. Jeśli druga strona nie zrobi pierwszego kroku, Rak może się nie doczekać spełnienia w miłości. To byłaby dla niego tragedia.

W związku Rak jest delikatnym i wrażliwym kochankiem. Jeśli znajdzie partnera, któremu w pełni zaufa - zamieni się w prawdziwą maszynę do seksu. Rak wręcz uwielbia igraszki w łóżku i nie ma dnia, żeby nie miał ochoty zbliżyć się do ukochanej osoby.

Horoskop Rak: Rodzina

Można śmiało powiedzieć, że zodiakalny Rak to najbardziej rodzinny znak w całym zodiaku. Nikt nie jest tak mocno zorientowany na rodzinę jak Rak. Potrzebuje miłości, ale to nie wszystko. Rak pragnie domowego ciepła, roześmianych dzieci i zapachu świeżo upieczonego ciasta. Szczęśliwy dom jest podstawą jego egzystencji i nic nie będzie się liczyło, jeśli nie uda mu się stworzyć szczęśliwej rodziny.

Dom rodzinny jest dla Raka ostoją bezpieczeństwa. To niezdobyte sanktuarium, za którego murami może się zamknąć i ukryć przed światem. Od najmłodszych lat będzie więc planował stworzenie miejsca na Ziemi, gdzie będzie mógł poczuć się całkowicie pewnie. Nieodzowną częścią tego planu są najbliżsi. Ich obecność daje Rakowi poczucie wewnętrznego zadowolenia i harmonii.

Horoskop Rak: Zdrowie

Uczucia są zwykle słabą stroną zodiakalnego Raka. Łatwo się denerwuje, toteż doświadcza dużo stresu. Osłabia w ten sposób organizm, ulegając licznym, pomniejszym infekcjom. Jeśli utrzyma dobry humor, prawie nie będzie miał problemów zdrowotnych. Jeśli natomiast podda się pesymistycznym myślom, co chwilę będzie coś „łapał”.

Dobrym rozwiązaniem będą dla Raka regularne ćwiczenia. Aktywność fizyczna pozwoli rozładować napięcie i ulży nieco organizmowi. Najbardziej skuteczne okazać się mogą sporty wodne. Rak uwielbia wodę, więc raczej nie będzie miał problemów z regularnym korzystaniem z basenu czy odwiedzaniem plaż w sezonie letnim.

Jako że Rak przede wszystkim dba o innych, dobrą radą dla niego będzie pomyślenie trochę więcej o własnych potrzebach. Nie ma w tym nic złego, a korzyści mogą być ogromne.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Rak w pigułce

Nazwa łacińska: Cancer
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 90-120
Żywioł astrologiczny: woda
Jakość astrologiczna: zmienna
Planeta/ciało niebieskie rządzące: Księżyc
Znaki przychylne: Baran, Rak, Waga, Strzelec, Wodnik
Znaki nieprzychylne: Panna, Koziorożec, Ryby
Szczęśliwe kolory: srebrny, różowy, indygo, bordowy, biały, bladozielony, tęczowy
Szczęśliwe kamienie: opal, koral, malachit, szmaragd, kamień księżycowy, akwamaryna
Szczęśliwe rośliny: wierzba, melisa, olcha
Szczęśliwe zapachy: irys, konwalia, mirra, pierwiosnek
Szczęśliwe metale: srebro
Najlepsze zawody: historyk, geograf, etnograf, archeolog, geolog, opiekun, pielęgniarka, hotelarz, księgowy, finansista

Sławne Raki: Pamela Anderson, Nikola Tesla, Magdalena Gessler, Salvador Dali, Wojciech Jaruzelski, David Hasselhoff, Francesco Petrarca, Józefina Bernadotte, Sylwester Stallone, Gajusz Juliusz Cezar, Robin Williams, Antoine de Saint-Exupéry, George Sand, Leibniz, Mike Tyson, Ernest Hemingway, Harrison Ford, Tom Cruise, Nelson Mandela, Connie Nielsen, Liroy, Pearl Sydenstricker Buck, Danny Glover, Czesław Miłosz, Vin Diesel, Carlos Santana, Marc Chagall, Angela Dorothea Merkel

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop rak, rak znak zodiaku, rak horoskop opisowy, zodiakalny rak, astrologia rak, rak znak zodiaku cechy charakteru, rak znak zodiaku charakterystyka, horoskop rak dzienny, horoskop partnerski rak.