Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Ryby
Horoskop opisowy

Horoskop Ryby

Urodzony: 20 lutego - 20 marca (18 lutego - 21 marca)*

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Ryb to prawdziwy cierpiętnik. Ma zwykle bardzo niskie mniemanie o sobie i za nic w świecie nie potrafi siebie naprawdę docenić. Uważa, że wszyscy dookoła są lepsi od niego. Choć bardzo ceni innych ludzi, zazdrości im rzeczy, które... często sam posiada, ale nie chce się do tego przed sobą przyznać.

Zodiakalne Ryby mają wielkie skłonności do mistycyzmu i wiedzy tajemnej. Fascynują się magią, parapsychologią i niewyjaśnionymi zjawiskami. Również tematy takie jak ufologia, astrologia czy wróżby nie są im obce. Ryby chętnie zgłębiają wiedzę związaną z powyższymi zagadnieniami, mając nadzieję na odkrycie jakiejś znaczącej tajemnicy.

Podobnie jest ze sztuką w życiu Ryb. Posiadają artystyczną naturę i przez całe życie ją rozwijają. Chętnie poświęcą się sztuce zawodowo, jeśli tylko warunki na to pozwolą. Tym bardziej, że dzięki działalności artystycznej Ryby mogą odkrywać duchową stronę życia. Właśnie taki rodzaj samorozwoju jest dla nich najbardziej korzystny.

Ryby mają olbrzymi problem z poczuciem własnego bezpieczeństwa. Trudno zaspokoić je w tej kwestii. Wynika to przede wszystkim z niskiej samooceny i oraz ogromnej wrażliwości Ryb. Prawdopodobnie zawsze będą się czuły pod pewnym względem zagrożone. Z biegiem lat wypracowują sobie specyficzne mechanizmy obronne, które wielu ludzi mogą irytować. Są jednak niezbędne do tego, żeby Ryby mogły w ogóle funkcjonować w społeczeństwie.

Cechy charakteru zodiakalnych Ryb

Zalety: towarzyskie, empatyczne, lojalne, intuicyjne, kreatywne, współczujące, tolerancyjne
Wady: egoistyczne, nieustępliwe, krzykliwe, przewrażliwione, melancholijne

Zodiakalne Ryby żyją we własnym świecie. Ich wyobraźnia jest najbardziej rozwinięta wśród wszystkich znaków zodiaku. Nic więc dziwnego, że Ryby tak dobrze sprawdzają się jako wszelkiej maści artyści. Wyobraźnia Ryb to miejsce, w którym starają się chować przed zewnętrznym światem. Tutaj czują się bezpieczne i mogą żyć pełnią życia.

Ilekroć jednak wracają do rzeczywistości, od razu doświadczają wielu nieprzyjemnych zdarzeń. W większości przypadków wyolbrzymiają sytuację, co przyprawia je o wiele cierpienia. Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, że Ryby charakteryzują się niezwykle silną empatią oraz intuicją. Być może to jest powód odczuwania tak wielkiego cierpienia. Skoro wielu ludzi dookoła Ryb jest nieszczęśliwych, ona same przejmują również ten stan.

Co ciekawe - i zapewne zaskakujące dla samych Ryb - są bardzo lubiane w swoim otoczeniu. Zwykle zdobywają sympatię właśnie dzięki swojej empatii. Potrafią wysłuchać i okazać współczucie, co jest rzadką umiejętnością wśród ludzi. Niestety Ryby zbyt często przejmują zły nastrój rozmówcy i same wpadają w depresję. Wówczas, zamiast postarać się pomóc człowiekowi w potrzebie, same żądają opieki i współczucia.

Największą wadą Ryb jest brak umiejętności radzenia sobie z własnymi problemami. Część z nich jest, co prawda, wyimaginowana, ale to w żaden sposób nie jest w stanie ulżyć cierpieniu Ryb. W takich chwilach znowu uciekają w marzenia i tam znajdują rozwiązania, których jednak zazwyczaj nie przekładają na realne życie.

Horoskop Ryby: Finanse

Finanse nie są mocną stroną zodiakalnych Ryb. Nie mają smykałki do interesów, a i szczęście im nie dopisuje w tej sferze. Zdarza im się dobrze zarabiać, ale zwykle nie wykraczają poza pewien określony pułap dochodowy i tak pozostaje do końca życia. Ryby potrafią zapewnić byt rodzinie, ale nie jest to poziom, o jakim marzą.

Żyjąc we własnej wyobraźni, Ryby nie przykładają wielkiej wagi do zarobienia olbrzymiego majątku. W gruncie rzeczy już wszystko mają - w swojej głowie. Tak naprawdę nie potrzebują dużo więcej. Najważniejsze, by mogły poczuć się finansowo zabezpieczone i nie martwić tak bardzo o przyszłość. Wówczas zapewne będą zadowolone ze swojej sytuacji materialnej. Chociaż i tak najprawdopodobniej będą się ciągle zamartwiały.

Horoskop Ryby: Praca

Ludzie urodzeni ze słońcem w znaku Ryb są pełni sprzeczności. Nie jest im łatwo znaleźć pracę, która w pełni zaspokoiłaby ich aspiracje. Mogą wybierać różne zawody oraz sposoby zarabiania pieniędzy i przez wiele lat miotać się pomiędzy poszczególnymi pracodawcami, nigdzie nie zagrzewając miejsca na dłużej. Czasami zdarza się im trafić na naprawdę dobre miejsce pracy i jeśli się tam utrzymają, zaczną rozkwitać zawodowo.

Najlepszym kierunkiem kariery będzie zawód pozwalający Rybom spożytkować targające nimi emocje. Idealna byłaby oczywiście działalność artystyczna, która dałaby Rybom szansę na korzystne zagospodarowanie ich bogatej wyobraźni. Jeśli to się uda, Ryby mogą liczyć na ogromny sukces i płynące z niego zadowolenie.

Horoskop Ryby: Miłość

Zodiakalne Ryby są bardzo romantyczne, a miłość jest dla nich największą wartością w życiu. W marzeniach widzą siebie na ślubnym kobiercu z bratnią duszą, która jest uosobieniem najskrytszych snów. Emocjonalny związek z tym marzeniem czasami utrudnia Rybom znalezienie miłości w prawdziwym świecie. Jeśli jednak choć trochę się postarają, na pewno zdobędą miłość na całe życie.

To dobrze, że Ryby nigdy się nie poddają w sprawach miłosnych. Zwykle bowiem przechodzą przez wiele nieudanych związków, zanim trafią na tę jedyną osobę, która jest im przeznaczona. Za każdym razem, kiedy rozpada się ich związek, płaczą nad sobą jakiś czas, po czym zaczynają dalej szukać. I w końcu znajdują! Prawie zawsze udaje się Rybom zrealizować to największe marzenie.

Horoskop Ryby: Rodzina

Dziwne i nieprzewidywalne Ryby stanowią twardy orzech do zgryzienia dla całej rodziny. Zachowują się bardzo niekonwencjonalnie i często nikt nie wie, o co im tak naprawdę chodzi. Rzadko bywają konsekwentne i przez to nie udaje im się utrzymać dyscypliny u dzieci. Co prawda, Ryby troskliwie się opiekują swoimi potomkami, ale też nie umieją zapewnić im właściwych warunków do rozwoju. Zawsze robią coś, co burzy u dzieci poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że są one niepewne swojej pozycji w domu.

Ryby - z powodu ogromnej miłości, jaką darzą wszystkich członków rodziny - są zbyt uległe. Często poddają się swoim uczuciom, pozwalając, żeby wpływały na ich najważniejsze decyzje. W ten sposób Ryby wprowadzają chaos do życia rodzinnego, a potem same się dziwią, skąd to się bierze.

Horoskop Ryby: Zdrowie

Zdrowie osób urodzonych pod znakiem Ryb jest uzależnione od ich emocji. Wrodzona wrażliwość wpływa na ogólne samopoczucie oraz siły witalne organizmu. Ryby często same siebie osłabiają, nie zdając sobie sprawy z destrukcyjnego wpływu negatywnych emocji na całe ich ciało. Kiedy zaczynają chorować, ich nastrój jeszcze bardziej się pogarsza, a co za tym idzie - organizm słabnie jeszcze bardziej. To zamknięte koło.

W przypadku zodiakalnych Ryb najlepszym lekarstwem jest dobry humor i pozytywne myślenie. To wydaje się niemożliwe, ale prawda jest taka, że Ryby potrafią samym nastawieniem pokonać prawie każdą chorobę. Całe ich życie zależy od tego, co pielęgnują w wyobraźni. Im szybciej zdadzą sobie z tego sprawę, tym lepiej.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Ryby w pigułce

Nazwa łacińska: Pisces
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 330-360
Żywioł astrologiczny: woda
Jakość astrologiczna: zmienna
Planeta rządząca: Jowisz, Neptun
Znaki przychylne: Rak, Koziorożec, Skorpion, Ryby
Znaki nieprzychylne: Baran, Wodnik, Bliźnięta
Szczęśliwe kolory: pomarańczowy, zielony, żółty, fioletowy, granatowy, błękit pruski
Szczęśliwe kamienie: turkus, perła, chryzolit, koral
Szczęśliwe rośliny: irys, wierzba, leszczyna
Szczęśliwe zapachy: lewkonia, eukaliptus, tymianek, esparceta
Szczęśliwe metale: cyna
Najlepsze zawody: pracownik służby zdrowia, ogrodnik, artysta, duchowny, uzdrowiciel, medium

Sławne Ryby: Ryszard Kapuściński, Antonio Vivaldi, Justin Bieber, Jarosław Iwaszkiewicz, Zdzisław Beksiński, Bruce Willis, Sharon Stone, Elizabeth Taylor, Albert Einstein, Michał Anioł, Róża Luksemburg, Andrzej Grabowski, Fryderyk Chopin, Michael Caine, Victor Hugo, Sandro Botticelli, Marie-Madeleine de Lafayette, Jean Harlow, Andrzej Wajda, Chuck Norris, Rihanna, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Zygmunt Krasiński, Georg Ohm

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: horoskop ryby, ryby znak zodiaku, ryby horoskop opisowy, zodiakalne ryby, astrologia ryby, ryby znak zodiaku cechy charakteru, ryby znak zodiaku charakterystyka, horoskop ryby dzienny, horoskop ryby miłosny.