Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Skorpion
Horoskop opisowy

Horoskop Skorpion

Urodzony: 24 października – 21 listopada (23 października - 23 listopada)*

Najważniejszą rzeczą, jaką musimy wiedzieć o Skorpionie, jest fakt, iż to niezwykle tajemnicza osobowość. Właściwie chyba nie ma bardziej tajemniczego człowieka w całym zodiaku. Skorpion jest pełen sprzeczności, a co za tym idzie – szybko może się zmienić o sto osiemdziesiąt stopni. W jednej chwili sympatyczny i przyjacielski, w następnej posępny i gburowaty. Po Skorpionie można się spodziewać praktycznie wszystkiego.

Niezwykle ważna w życiu Skorpiona jest lojalność. Mało kto potrafi tę cechę wynieść do tak wysokiego poziomu. Skorpion jest wierny i nigdy nie zapomina o osobach dla niego ważnych. Będzie ich bronił za wszelką cenę, a jeśli zajdzie taka potrzeba – pomści ich krzywdy. Jeśli ktoś powierzy mu tajemnicę, Skorpion będzie jej bronił do ostatniej kropli krwi.

Taka lojalność wymaga od człowieka nie lada siły. To dobrze, że zodiakalny Skorpion dysponuje olbrzymimi zasobami wewnętrznej energii. Jest wytrzymały i doskonale radzi sobie z życiem pełnym dramatów. Zresztą on je wręcz uwielbia. Jest szczęśliwy tylko wtedy, gdy coś się dzieje. A im dramatyczniejsze wydarzenia, tym większą moc w sobie czuje.

Należy jednak pamiętać, że dla Skorpiona charakterystyczne są silne wewnętrzne emocje. Uczucia targają nim praktycznie cały czas, przez co momentami trudno mu usiedzieć na miejscu. Wciąż gdzieś gna, poszukuje odpowiedzi na swoje pytania i pragnie rozwiązać wszystkie problemy świata. Jest typem niezłomnego bohatera walczącego z całym złem we wszechświecie. I choć raczej nie poradzi sobie ze wszystkim, to nigdy się nie podda.

Cechy charakteru zodiakalnego Skorpiona

Zalety: dynamiczny, przenikliwy, odważny, nieustępliwy, lojalny, zaradny, analityczny, skrupulatny, spostrzegawczy, namiętny
Wady: mściwy, bezkompromisowy, zazdrosny, obsesyjny, niepokorny, podejrzliwy, kłamliwy, zaborczy, pragnący władzy

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Skorpiona ma bardzo długą pamięć. On nigdy nie zapomni ran i poniżenia, jakich doznał. Również cierpień swoich bliskich nigdy nie zapomni. Nawet po upływie wielu lat może chować urazę i znienacka zaatakować w celu dokonania zemsty. Skorpiona charakteryzuje również mocne poczucie sprawiedliwości, więc nie spocznie, póki winny nie zostanie ukarany.

Charakter zodiakalnego Skorpiona czyni z niego osobę raczej wojowniczą, lubiącą akcję i działanie. Skorpion jest odważny i silny, nie chowa się przed żadnymi wyzwaniami. Chętnie podejmuje walkę, a im bardziej będzie zacięta, tym więcej poczuje satysfakcji. Uszczęśliwia go już sama świadomość, że stawił czoło trudnemu przeciwnikowi.

Dla człowieka urodzonego pod znakiem Skorpiona świat jest zwykle czarno-biały. Stany pośrednie dla niego nie istnieją. Jest to jego wielką wadą, ponieważ najczęściej wpada w skrajności, gubiąc się w nich i nie potrafiąc odnaleźć drogi do równowagi. Jeszcze pół biedy, kiedy wybiera „jasną stronę mocy”. O wiele gorzej dzieje się, kiedy Skorpion przechodzi w destrukcyjny tryb postępowania. Jako że jest osobą bardzo silną, może wówczas zniszczyć nie tylko siebie, ale i wielu ludzi. Również najbliższych.

Skorpion nigdy nie stoi w miejscu. Nawet w obliczu porażki nie zatrzymuje się. Szybko podnosi się i zaczyna odrabiać straty. Jest to człowiek ambitny i nieumiejący się poddawać. Choćby miał poświęcić całe swoje życie, osiągnie upragniony cel. Choć trzeba przyznać, że często przychodzi mu płacić bardzo wygórowaną cenę za swoje aspiracje.

Horoskop Skorpion: Finanse

Finanse są tematem, w którym Skorpion porusza się jak ryba w wodzie. Doskonale zna się na robieniu pieniędzy. Jest w tej kwestii prawdziwym wirtuozem. Okazję do dobrej inwestycji wyczuje na kilometr. A że pragnie zabezpieczyć się na starość, raczej nie przepuści szansy na powiększenie majątku. Zresztą od najmłodszych lat wytrwale buduje kapitał, którym będzie mógł odpowiednio obracać.

Należy jednak pamiętać, że każdy Skorpion jest z natury nieprzewidywalny. Równie dobrze może popaść w całkowicie przeciwną skrajność i mieć kompletnego pecha w kwestii robienia pieniędzy. Wówczas z pewnością stanie się bardzo skąpy i nawet własnej rodzinie może ograniczać wydatki do absolutnego minimum. Najlepiej by więc było, żeby Skorpion dobrze zarabiał. Nie stanie się wtedy dusigroszem.

Horoskop Skorpion: Praca

Zodiakalny Skorpion może pracować praktycznie w każdym zawodzie, ale musi być spełniony jeden podstawowy warunek. Otóż Skorpion musi odczuwać emocjonalną satysfakcję z wykonywanej pracy. W przeciwnym razie za żadne skarby nie będzie w stanie wykrzesać z siebie nawet kropli zaangażowania. Jeśli jednak znajdzie zawód, który będzie go fascynował, bezsprzecznie osiągnie w nim mistrzostwo.

Ważnym czynnikiem w wyborze ścieżki kariery jest w przypadku Skorpiona jego poczucie dumy. To nie jest człowiek, który będzie chętnie smażył frytki z barze szybkiej obsługi. Nie zadowoli go rola asystenta, a tym bardziej posłusznej sekretarki. Za nic w świecie nie pozwoli się wykorzystywać w pracy. Musi czuć się w niej dobrze, a pieniądze czy kariera to kwestia drugorzędna. Na pewno nie zniży się do poziomu karierowiczów poniżających się dla zdobycia kolejnego zawodowego trofeum.

Horoskop Skorpion: Miłość

Również w miłości Skorpion nie dopuszcza żadnych kompromisów. Albo kocha całym sercem, albo szczerze nienawidzi. Nie związałby się z kimś, kogo nie darzyłby szczerym i głębokim uczuciem. Miłość jest bowiem dla Skorpiona jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Kocha więc bez pamięci i nic nie może stanąć na drodze realizacji pragnień jego serca.

Nie ma drugiego znaku zodiaku, który tak bardzo jak Skorpion ceniłby sobie miłość. Ona jest dla niego niezbędna niczym powietrze i woda. Skorpion nie jest w stanie żyć bez bliskości drugiego człowieka, toteż usilnie stara się znaleźć bratnią duszę. W swoich poszukiwaniach może nawet okazać się dość natrętny. Jeśli przypadkiem jego uczucia będą nieodwzajemnione, nie poszuka kogoś innego, lecz będzie na siłę próbował rozkochać w sobie obiekt swoich uczuć.

Horoskop Skorpion: Rodzina

Zodiakalny Skorpion jest symbolem skrajności, więc w stosunku do członków swojej rodziny potrafi zachowywać się tylko na dwa sposoby. Albo jest niesamowicie dobry i sympatyczny, albo zły i gburowaty. Może więc z łatwością opiekować się najbliższymi bardzo troskliwie, ale równie dobrze potrafi okazać się tyranem, który chce wszystkich kontrolować. W przypadku Skorpiona nigdy nie można być pewnym, jaką drogą pójdzie w życiu. Związek z nim to prawdziwa rosyjska ruletka.

Niestety najczęściej egocentryzm Skorpiona bierze górę nad innymi cechami jego charakteru. Myśli więc zazwyczaj, że jest najważniejszy, a wszyscy członkowie rodziny powinni dostosować się do jego potrzeb i aspiracji. Skorpion przejawia również instynkt do rywalizacji, dlatego walczy z każdym, kto wydaje się w czymś od niego lepszy. Takie postępowanie nie wróży lekkiego losu jego najbliższym.

Horoskop Skorpion: Zdrowie

Zodiakalny Skorpion jest niezwykle wytrzymałą istotą. To człowiek silny, który z łatwością opiera się większości chorób. Inni chodzą zakatarzeni lub leżą w łóżku zmorzeni epidemią grypy, a Skorpion trzyma się świetnie. Nawet jeśli jakaś infekcja go dopadnie, szybko ją pokona i będzie gotowy do kolejnych działań.

Dobry stan zdrowia i poczucie ogromnej siły sprawiają, że Skorpionowi zdarza się przeceniać swoje kondycyjne możliwości. Stawia przed sobą zbyt wygórowane wymagania, którym organizm po prostu nie może sprostać. Skorpion pracuje ponad siły, uprawia sporty ekstremalne lub podróżuje z taką intensywnością, która kogoś innego wysłałaby na tamten świat. Jeśli więc nie nauczy się bardziej nad sobą panować, rzeczywiście może dojść do granicy swej fizycznej egzystencji.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Skorpion w pigułce

Nazwa łacińska: Scorpio
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 210-240
Żywioł astrologiczny: woda
Jakość astrologiczna: stała
Planeta/ciało niebieskie rządzące: Mars, Pluton
Znaki przychylne: Rak, Koziorożec, Ryby
Znaki nieprzychylne: Bliźnięta, Waga, Wodnik
Szczęśliwe kolory: czarny, granatowy, purpurowy, ciemnoczerwony
Szczęśliwe kamienie: granat, opal, topaz, onyks, diament, rubin, karneol
Szczęśliwe rośliny: wilcza jagoda, brzoza, amarylis
Szczęśliwe zapachy: wrzos, głóg, rezeda
Szczęśliwe metale: żelazo, rad
Najlepsze zawody: żołnierz, lekarz, naukowiec, biznesman, detektyw, mistyk, policjant, astrolog

Sławne Skorpiony: Jodie Foster, Francis Bacon, Julia Roberts, Janusz Korwin-Mikke, David Guetta, Diego Armando Maradona, Bill Gates, Maria Skłodowska-Curie, Charles de Gaulle, Fiodor Dostojewski, Leszek Kołakowski, Demi Moore, Ignacy Jan Paderewski, Pablo Picasso, Leonardo DiCaprio, Grace Kelly, Maria Antonina, Indira Gandhi

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop skorpion, skorpion znak zodiaku, skorpion horoskop opisowy, zodiakalny skorpion, astrologia skorpion, skorpion znak zodiaku cechy charakteru, skorpion znak zodiaku charakterystyka, horoskop skorpion dzienny, horoskop skorpion miłosny.