Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Strzelec
Horoskop opisowy

Horoskop Strzelec

Urodzony: 23 listopada - 21 grudnia (22 listopada - 22 grudnia)*

Zodiakalny Strzelec to istota, w której ścierają się dwie sfery - duchowa i fizyczna. Niezależnie od wszystkiego musi znaleźć sposób na ich pogodzenie. W przeciwnym razie może mieć bardzo trudne życie, o osiągnięciu spełnienia nie wspominając. Strzelec pragnie wieść jak najlepszą egzystencję, więc dba o siebie i innych. Pomagając ludziom czy zwierzętom, jednocześnie pomaga sobie. Przynajmniej jest o tym przekonany.

Strzelec święcie wierzy, że jego poglądy są słuszne. W związku z tym przekonuje wszystkich w swoim otoczeniu do własnych przekonań i cierpliwie tłumaczy, dlaczego lepiej zastosować w praktyce jego rady. Niestety niezwykle trudno udowodnić Strzelcowi jego błędy. Bynajmniej nie dlatego, że ich nie popełnia. On po prostu nie dostrzega swoich pomyłek. Często uważa siebie za osobę nieomylną.

Należy w tym miejscu zauważyć, że Strzelec nie należy do osób głupich. Wręcz przeciwnie. Uwielbia poszerzać swoją wiedzę i zwykle jest bardzo oczytany. W pogoni za wrażeniami, chętnie prowadzi długie dysputy z interesującymi ludźmi - na przeróżne tematy, od kuchni, poprzez mechanikę kwantową, na filozofii skończywszy.

Optymistyczne podejście do życia daje Strzelcowi niebagatelne doświadczenia. Jest otwarty na wszystko, co nowe i egzotyczne. Bardzo często podróżuje po świecie, ale też zwiedza najbliższą okolicę. Potrafi znaleźć uroczy zakątek w pobliżu własnego domu czy osiedla, na którym mieszka. Miejsce to może być nikomu nieznane, ale Strzelec i tak je wytropi.

Cechy charakteru zodiakalnego Strzelca

Zalety: liberalny, wesoły, entuzjastyczny, spontaniczny, bezpośredni, energiczny, uczciwy, prostolinijny, towarzyski, dowcipny
Wady: zarozumiały, bajerant, pyszałkowaty, próżny, bezpardonowy

Pogoda ducha Strzelca z łatwością zjednuje mu ludzi. Wszyscy do niego lgną niczym pszczoły do miodu. Sam Strzelec prowadzi bujne życie towarzyskie i zawsze stara się, by jego czas wolny był wypełniony spotkaniami oraz interesującymi przygodami. Szuka w tym celu ludzi otwartych i wyrozumiałych, którzy nie będą go ograniczać, lecz inspirować.

Strzelec jest idealistą o ogromnej pasji życia. Posiada liczne zainteresowania, ale kiedy skoncentruje się na jednym z nich, może osiągnąć najwyższe szczyty. Mało kto potrafi dorównać Strzelcowi, kiedy ten jest w pełni zaangażowany w jakiś konkretny projekt. Największe sukcesy Strzelec odnosi w sztuce oraz filozofii. Może spędzić całe życie na tego typu zajęciach i nigdy się nie znudzi.

Człowiek urodzony pod znakiem Strzelca uwielbia pracować nad interesującymi go projektami. Może spędzać długie godziny w pracowni lub gabinecie i nawet przez chwilę nie poczuje znużenia. Niestety z czasem jego entuzjazm przygasa. Na początku jest pełen energii, ale kiedy tylko dochodzi do bardziej przyziemnych elementów swojej pracy, traci zapał. Często nie kończy raz rozpoczętych zadań.

Zachowanie Strzelca - pozytywne i radosne - sprawia, że w naturalny sposób przyciąga do siebie szczęście. Wielu jego znajomych uważa, że jest w czepku urodzony. Odnosi się wrażenie, że wszystko mu się udaje i to bez większego wysiłku. To jest norma w życiu Strzelca.

Horoskop Strzelec: Finanse

Jeśli chodzi o kwestie finansowe, zodiakalny Strzelec jest dość ostrożny. Stara się wybiegać myślą daleko w przyszłość i nie trwoni pieniędzy na błahostki. To zaskakująca cecha u osoby tak ekscentrycznej jak Strzelec. Większość znajomych uważa go za rozrzutnego, ponieważ ciągle organizuje jakieś eskapady i ma mnóstwo pomysłów, które wymagają odpowiedniego finansowania. Jednak Strzelec kontroluje wszystkie swoje wydatki i zabiera się tylko za takie projekty, na jakie go stać.

Strzelec potrafi zarabiać pieniądze. Może dlatego, że nie przykłada do nich nadmiernej wagi i traktuje raczej jako sposób na finansowanie swoich pomysłów. Zdarzy mu się zaciągnąć kredyt, ale potem sumiennie go spłaca. W każdym bowiem przedsięwzięciu biznesowym daje z siebie wszystko. Nie leniuchuje w pracy, więc jest doceniany przez współpracowników i przełożonych. Oczywiście taki stan rzeczy zawsze przekłada się na konkretną ilość gotówki w kieszeni.

Horoskop Strzelec: Praca

Zodiakalny Strzelec uwielbia kontakt z ludźmi, toteż praca w dobrym towarzystwie zawsze będzie mu odpowiadać. Szczególnie podoba mu się praca w zawodzie nauczyciela czy przy wszelkiego typu szkoleniach. Strzelec jest świetnym mówcą i może z powodzeniem organizować kursy z dziedziny samorozwoju czy duchowości. Każde wystąpienie przed liczną grupą słuchaczy niezwykle go motywuje i staje się powodem świetnego samopoczucia.

Wyjątkowe predyspozycje Strzelca czynią zeń świetnego artystę. Jest bardzo utalentowany, więc może sprawdzić się w każdej dziedzinie sztuki. Przekształca swoje idee w sposób u innych ludzi niespotykany. W ten sposób tworzy dzieła ponadczasowe, które intrygują i zachęcają do żywej dyskusji.

Horoskop Strzelec: Miłość

Człowiek urodzony pod znakiem Strzelca śmiało podchodzi do przedstawicieli płci przeciwnej i otwarcie wyraża swoje zainteresowanie. Nie będzie krył się w kącie, ukradkiem spoglądając na obiekt swoich westchnień. Od razu zaproponuje randkę, nie marnując czasu na długie podchody. To jest człowiek czynu. Nigdy nie cofa się przed miłosnymi podbojami.

Jako że Strzelec jest z natury sympatyczny i radosny, nie ma problemu z poznawaniem ludzi. Tak naprawdę oni sami idą do Strzelca - przyciągani jego entuzjazmem oraz otwartością. Spośród licznych znajomych Strzelec wybiera jedną osobę i przejmuje inicjatywę. Flirtuje, czaruje i zabiera ukochaną osobę w oszałamiającą podróż przez życie. Już po pierwszej randce staje się przewodnikiem odkrywającym tajemnice świata przed partnerką.

Horoskop Strzelec: Rodzina

Strzelec nie należy do domatorów ani miłośników rodzinnych obowiązków. Nie spieszy się więc do zakładania rodziny. Woli korzystać z życia i bawić się, ile tylko może. Małżeństwo jest w jego wyobrażeniach kieratem, a nawet więzieniem. Nie chce być w żaden sposób ograniczany, więc dopiero odpowiednia osoba będzie w stanie związać go ze sobą. Ta osoba musi zapewnić Strzelcowi odpowiednią ilość swobody.

Całkiem nieźle wychodzi Strzelcowi bycie rodzicem. Stara się pozytywnie nastrajać dzieci i zapewnia im sporo rozrywek. Ma skłonności do nagłego proponowania nietypowych zajęć. Oczekuje, że wszyscy będą zachwyceni i nie bierze pod uwagę tego, że ktoś może mieć zupełnie inne zapatrywania na spędzenie czasu wolnego. Jeśli nie przesadzi w swoim naciskaniu, wszystko będzie w porządku. Jeżeli jednak Strzelec zacznie wymuszać na innych akceptację swoich pomysłów, może dojść do poważnych zgrzytów w życiu rodzinnym.

Horoskop Strzelec: Zdrowie

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Strzelca jest bardzo aktywny. Jego organizm zaznaje mało odpoczynku, ponieważ Strzelec szybko się nudzi, dlatego też ciągle wymyśla coś nowego i nigdy nie siedzi zbyt długo w jednym miejscu. Aktywny tryb życia jest bardzo korzystny dla zdrowia. Pod warunkiem, że Strzelec nie będzie przesadzał. Może bowiem się przeforsować, a to zwykle nie kończy się dobrze.

W przypadku zodiakalnego Strzelca warto zwrócić baczniejszą uwagę na wątrobę. Jako że Strzelec lubi dobrą zabawę, zwykle nie stroni od trunków oraz niezdrowego jedzenia. Przede wszystkim warto by było kontrolować ilość spożywanego alkoholu. Może on w znacznym stopniu nadwyrężyć zdrowie Strzelca.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Strzelec w pigułce

Nazwa łacińska: Sagittarius
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 240-270
Żywioł astrologiczny: ogień
Jakość astrologiczna: zmienna
Planeta rządząca: Jowisz
Znaki przychylne: Lew, Baran, Wodnik, Waga
Znaki nieprzychylne: Rak, Byk, Koziorożec, Panna
Szczęśliwe kolory: bordowy, ciemnoniebieski, seledynowy, fioletowy, purpurowy
Szczęśliwe kamienie: turkus, ametyst, topaz, granat, ciemny szafir, diament, karbunkuł
Szczęśliwe rośliny: dąb, ogórecznik, morwa
Szczęśliwe zapachy: lewkonia, jaśmin, fiołek, piżmo
Szczęśliwe metale: cyna
Najlepsze zawody: turystyka, przewodnik wycieczek, prawnik, nauczyciel, zoolog, filozof, wykładowca, personal coach, trener

Sławne Strzelce: Agnieszka Włodarczyk, Nelly Furtado, Joseph Conrad, Steven Spielberg, Bruce Lee, Tina Turner, Camille Claudel, Winston Churchill, James "Sonny" Crockett, Steven Buscemi, Charles de Gaulle, Katarzyna Skrzynecka, Britney Spears, Woody Allen, Brad Pitt, Ludwig van Beethoven, Maria Callas, Ozzy Osbourne, Alexandre Gustave Eiffel, Królowa Krystyna, Jimi Hendrix, Adam Małysz, Robert Kubica, Christina Aguilera, Mark Twain, Jorge Mario Bergoglio Sl (papież Franciszek)

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop strzelec, strzelec znak zodiaku, strzelec horoskop opisowy, zodiakalny strzelec, astrologia Strzelec, strzelec znak zodiaku cechy charakteru, strzelec znak zodiaku charakterystyka, horoskop strzelec dzienny, horoskop strzelec miłosny.