Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Waga
Horoskop opisowy

Horoskop Waga

Urodzony: 23 września – 23 października (23 września - 24 października)*

Osoba urodzona ze słońcem w znaku Wagi jest zazwyczaj bardzo inteligentna i posiada dość szeroką wiedzę. Uwielbia długie dyskusje i nie ogranicza jej zakres tematyczny. Potrafi przywołać informacje przeczytane nawet dawno temu i żywo o nich rozprawiać. Zawsze chętnie ogląda wiadomości i czyta gazety, więc ciekawych informacji jej nie brakuje.

Waga jest bardzo towarzyska. Gdziekolwiek się pojawi, zawsze znajdzie kogoś do rozmowy. Jest przy tym dowcipna i sympatycznie prowadzi dyskusję. Nawet jeśli rozmówca ma odmienne poglądy. Zresztą taka sytuacja jeszcze bardziej Wagę nakręca. Ona po prostu kocha słowne utarczki i przycinki. Śmiało wyraża swoją opinię, a jeśli kogoś przy tym zirytuje – tylko się cieszy.

Powinniśmy pamiętać, że zodiakalna Waga jest personifikacją sprawiedliwości oraz dążenia do równowagi. Jest to nadrzędna cecha każdego człowieka urodzonego pod tym znakiem. Nie dziwi więc fakt, że Waga posiada niesamowitą umiejętność rozpoznawania motywów innych ludzi. Potrafi też głęboko analizować różne sytuacje, żeby wyciągnąć na światło dzienne ich prawdziwe znaczenie. Waga jest niczym sprawiedliwy sędzia bezbłędnie (zazwyczaj) rozstrzygający spór.

Paradoksalnie, Waga nie przepada za rozwiązywaniem problemów, choć ma do tego naturalne predyspozycje. Raczej stara się omijać kłopoty szerokim łukiem. Waga w ogóle nie toleruje ludzi trudnych i nieprzyjemnych sytuacji. Zdecydowanie bardziej woli spędzać czas na oddawaniu się przyjemnościom. Unika też zazwyczaj podejmowania większych wyzwań. Pragnie żyć w spokoju, w ciszy i błogiej nieświadomości wszystkich okropieństw świata.

Cechy charakteru zodiakalnej Wagi

Zalety: sprawiedliwa, taktowna, pełna wdzięku, pokojowo nastawiona, romantyczna, dyplomatyczna, gościnna
Wady: humorzasta, egoistyczna, leniwa, uległa, rozgadana, niezdecydowana, próżna

Człowiek urodzony pod znakiem Wagi jest z natury domatorem. Ceni sobie gustownie urządzone wnętrza i najchętniej spędza czas w domu. Nie ma też nic przeciwko temu, żeby zajmować się domem na pełen etat. Kocha swoich bliskich i chętnie zaopiekuje się nimi, dbając o porządek, dobre jedzenie i rozkoszne rozrywki. Będzie też z zaangażowaniem wspierać partnera i dzieci w rozwijaniu ich pasji.

Istotną cechą zodiakalnej Wagi jest to, że zawsze stara się dążyć do wewnętrznej harmonii. Nigdy nie działa wbrew swoim przekonaniom, a wręcz idzie za głosem swego serca, nawet kiedy wydaje się to nieroztropne czy dziwaczne. Jej znajomi często uważają ją za lekko ekscentryczną, dziwiąc się zdecydowaniu charakteryzującemu jej postępowanie. Jednak dzięki swym cechom Waga może doskonale sprawdzić się jako artysta – w dowolnej dziedzinie sztuki.

Z powyższego wynika jeszcze jedna kwestia, która wiele osób może zrazić do Wagi. Otóż ma ona skłonności do romansowania. Bardzo łatwo się zakochuje i... odkochuje. Z trudem przychodzi jej niezwracanie uwagi na fascynujących przedstawicieli płci przeciwnej. A że jest z natury sympatyczna, szybko zaczyna nawiązywać bliższe relacje – czy to w miejscu pracy, czy też w gronie przypadkowych znajomych. Waga również sama przyciąga do siebie. Jest atrakcyjna w taki subtelny sposób, który budzi u wszystkich dookoła żywe zainteresowanie jej osobą.

Horoskop Waga: Finanse

Trzeba przyznać, że żaden inny znak zodiaku nie jest tak odpowiedzialny w sprawach finansowych jak Waga. Ona nie cierpi niepewności i nie dopuści, żeby kwestie finansowe pozostawały w nierównowadze. Niezależnie od wykonywanego zawodu, Waga zawsze dba o bezpieczeństwo i chroni swój majątek. Nie ma zwyczaju inwestować w niepewne przedsięwzięcia ani wydawać pieniędzy na błahostki.

Zodiakalnej Wagi nie skusi tzw. super okazja – jeśli zauważy choć niewielkie ryzyko, bez wahania odmówi udziału w inwestycji. Nie chodzi o to, że się boi. Po prostu Waga potrzebuje psychicznego komfortu, jaki zapewniają stabilne finanse.

Niestety trzeba przyznać, że Waga lubi żyć na wysokim poziomie i miewa dość kosztowne nawyki. Zwykle więc stara się wybrać pracę, w której będzie mogła zarobić dużo pieniędzy. Na szczęście zazwyczaj jej się to udaje bez większego problemu. A jeśli nawet nie będzie w stanie uzyskać wystarczająco wysokich dochodów, zawsze przecież może znaleźć zamożnego partnera, który chętnie sfinansuje jej zachcianki.

Horoskop Waga: Praca

W swojej pracy Waga daje się poznać przede wszystkim jako troskliwa i zaangażowana osoba. Zawsze stara się postępować sprawiedliwie i nie zabiega o nienależne jej zaszczyty. Jeśli ktoś inny zasłuży bardziej na awans, Waga nie będzie „kopała pod nim dołków”. Prędzej jeszcze wesprze kandydaturę tej osoby. Za nic w świecie nie pozwoli sobie bowiem na wprowadzanie przełożonych w błąd. A jeśli oznacza to pochwalenie kogoś innego, niech tak będzie.

Zodiakalna Waga najlepiej czuje się w zawodach, które są związane z kontaktami międzyludzkimi. Każda branża będzie dla niej dobra, dopóki pozwala na spotykanie wielu ludzi. Waga na pewno nie da się zamknąć w biurze, mając za towarzysza kwiatka na parapecie i kserokopiarkę. Ona musi przebywać w miejscu, gdzie będzie mogła rozmawiać i wchodzić w liczne interakcje z dużą liczbą osób.

Co ciekawe, u Wagi możemy dostrzec pewne ciągoty do stanowisk kierowniczych. Nie są to jednak aż tak silne pragnienia, by realizować je za wszelką cenę. Waga wykorzystuje swój urok i łatwość w nawiązywaniu kontaktów do subtelnego podpowiadania innym, jaką ścieżką powinni kroczyć.

Horoskop Waga: Miłość

Towarzyska i rozmiłowana w ludzkości Waga uwielbia być zakochana. Miłość jest dla niej tak samo ważna, jak zwyczajna rozmowa z drugim człowiekiem. Zdarza się nawet, że Waga zaczyna romansować dla samego dreszczyku emocji, który przeszywa ją na myśl o kolejnym flircie. To nie musi być nic poważnego. Nawet nie chodzi o uprawianie seksu, a raczej o sam fakt prowadzenia miłosnej gry.

Nie da się jednak ukryć, że Waga – osoba pełna sprzeczności – ma dość nietypowe podejście do stałych związków. Z jednej strony marzy jej się wielka miłość, ale z drugiej – chce być niezależna i ugina się pod ciężarem rodzinnych obowiązków. Waga pragnie być szczęśliwa, ale sama nie bardzo wie, co da jej większe zadowolenie.

Horoskop Waga: Rodzina

Osoba urodzona ze słońcem w znaku Wagi pragnie, by jej rodzina była szczęśliwa, i jest gotowa wiele poświęcić, by im to zapewnić. Solidnie pracuje, dba o dom, troszczy się o dzieci i partnera, a przy tym usiłuje stworzyć komfortowe otoczenie. Bardzo często stara się wyposażyć dom rodzinny w luksusowe dobra, ponieważ wówczas czuje, że spełniła swój rodzinny obowiązek.

Wagę łączy z członkami rodziny autentyczna i głęboka więź. Jednoczy się z nimi nie tylko poprzez miłość, ale również najprawdziwszą przyjaźń. Waga jest bowiem najlepszą przyjaciółką zarówno swoich dzieci, jak i życiowego partnera. Jest przy tym nieco niekonsekwentna i łatwo można ją namówić na ustępstwa, co jest nagminnie wykorzystywane.

Horoskop Waga: Zdrowie

W przypadku zodiakalnej Wagi zazwyczaj możemy mówić o całkiem dobrym stanie zdrowia. Jednakże warunkiem jego zachowania jest w tym przypadku utrzymanie równowagi pomiędzy wszystkimi elementami życia. Jeśli Waga popadnie w skrajności – czy to emocjonalne, czy chociażby dietetyczne – z pewnością rozstroi swój organizm do tego stopnia, że ciężko zachoruje.

Waga posiada niestety pewną niebezpieczną dla zdrowia wadę. Otóż nie zna umiaru. Dotyczy to praktycznie każdej kwestii. Alkohol, słodycze czy całonocne imprezy są u niej na porządku dziennym. Również niezdrowe (choć jakże smaczne!) jedzenie nie jest czymś, czego Waga będzie sobie odmawiać. Efekt może być opłakany, więc dobrą radą dla Wagi będzie: opanuj się i zacznij kontrolować. Dopiero wówczas nie będzie jej grozić nic poważniejszego.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Waga w pigułce

Nazwa łacińska: Libra
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 180-210
Żywioł astrologiczny: powietrze
Jakość astrologiczna: kardynalna
Planeta rządząca: Wenus
Znaki przychylne: Baran, Bliźnięta, Strzelec, Wodnik
Znaki nieprzychylne: Rak, Skorpion, Koziorożec
Szczęśliwe kolory: różowy, żółty, pomarańczowy, niebieski, jasnozielony
Szczęśliwe kamienie: malachit, diament, opal, szmaragd, jasny szafir, lapis lazuli
Szczęśliwe rośliny: figowiec pospolity, malwa, aloes
Szczęśliwe zapachy: róża, fiołek, lilia, mirra, szafran
Szczęśliwe metale: miedź, stop złota ze srebrem
Najlepsze zawody: psycholog, prawnik, biznesman, nauczyciel, pedagog, artysta, sprzedawca – ogólnie wszystkie zawody wymagające kontaktu z ludźmi

Sławne Wagi: John Lennon, Art Tatum, Will Smith, Katarzyna Cichopek, Maria Dąbrowska, Roger Moore, Bob Geldof, Mahatma Gandhi, Denis Diderot, Oskar Wilde, Tim Robbins, Giuseppe Verdi, Snoop Dogg, Eminem, , Lech Wałęsa, Rita Hayworth, Paulina Borghese, Jean Claude Van Damme, Romy Schneider, Le Corbusier, Kate Winslet, Art Blakey (Abdullah Ibn Buhaina), Władimir Władimirowicz Putin, David William Donald Cameron

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop waga, waga znak zodiaku, waga horoskop opisowy, zodiakalna waga, astrologia waga, waga znak zodiaku cechy charakteru, waga znak zodiaku charakterystyka, horoskop waga dzienny, horoskop waga miłosny.