Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Wodnik
Horoskop opisowy

Horoskop Wodnik

Urodzony: 21 stycznia - 19 lutego (20 stycznia - 19 lutego)*

Oto jeden z największych wizjonerów całego zodiaku. Wodnik daleko wybiega myślami w przyszłość, nie obawia się również działać w celu odkrywania nowych rzeczy. Bez wahania zanurza się w szczegółowe badanie wszechświata. Pragnie poznać wszystkie jego tajemnice. Istnieje duża szansa na to, że mu się uda - przynajmniej częściowo.

Co jest dla Wodnika najważniejsze w życiu? Z całą pewnością wolność. To właśnie ona pozwala mu rozkwitać niczym kwiat na wiosnę. Wodnik nie lubi rutyny i pospolitych rozwiązań. Zawsze szuka nowej drogi, sposobu innego niż wszystkie dotychczasowe. Interesują go rzeczy nietypowe, niebanalne, a dotąd niesprawdzone, które będzie mógł badać na własną rękę - przez nikogo do niczego niezmuszany.

Bardzo ważne są dla Wodnika nowoczesne technologie. Można powiedzieć, że intuicyjnie rozumie wszystkie nowinki techniczne i bez większego problemu potrafi je opanować. W dodatku wykorzystuje je do swojej pracy zazwyczaj o wiele szybciej niż inni. Wszystko, co nowe i mało jeszcze znane, jest dla niego czymś wspaniałym i dlatego czym prędzej pragnie to lepiej poznać.

Wodnik jest ekscentryczny i nie boi się do tego przyznać. Co więcej, jest z tego dumny. Jego unikalny sposób bycia wielu ludziom wydaje się dziwaczny, a nawet pozbawiony sensu. Jednak dla Wodnika sens istnieje we wszystkim, co robi. Choćby postępował bardzo niekonwencjonalnie, wie, dlaczego coś robi, i czerpie z tego ogromną satysfakcję. A kilka zdziwionych min po drodze może go tylko dodatkowo rozbawić.

Cechy charakteru zodiakalnego Wodnika

Zalety: kreatywny, ekscentryczny, niezależny, wierny, obiektywny, ciekawski, dalekowzroczny
Wady: niecierpliwy, sarkastyczny, uparty, nie umie okazywać uczuć,  nieprzystosowany, dziwak, zadufany w sobie, niepraktyczny

Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Wodnika jest zwykle bardzo towarzyski i sympatyczny. Lubi spędzać czas w gronie interesujących ludzi, choć cały czas trzyma się na dystans. Nie angażuje się emocjonalnie. Nie chce zanadto się ubezwłasnowolnić z powodu przyjaciół czy nawet miłości.

Powszechnie znane jest jego tolerancyjne podejście do wielu spraw i otwartość na nowe idee. Dlatego też ludzie zwykle dobrze czują się w jego towarzystwie i chętnie zapraszają go na spotkania czy wspólne wyjazdy. Wodnik potrafi dostrzec wartość w każdym człowieku - nawet z pozoru złym lub prymitywnym.

Zodiakalny Wodnik posiada globalną świadomość i patrzy na ludzkość jako całość. Nie identyfikuje się tylko z jedną grupą, jednocześnie odrzucając inną. On jest obywatelem świata i stanowczo sprzeciwia się wszelkim przejawom dyskryminacji czy niesprawiedliwości. Uważa, że wszyscy ludzie mają takie same prawa i nikt nie powinien ich ograniczać.

Choć Wodnik łatwo przystosowuje się do zmieniających warunków, często ma problemy z pełnym dostosowaniem do społeczeństwa. Na zmiany reaguje błyskawicznie, ale zaakceptowanie ogólnie przyjętych norm jest dla niego zawsze trudne. Ma też tendencję do izolowania się od otoczenia. Choć lubi towarzystwo innych ludzi, jednocześnie samotność wciąż wydaje mu się na tyle atrakcyjna, że nie miałby nic przeciwko zamieszkaniu na bezludnej wyspie.

Horoskop Wodnik: Finanse

Zodiakalny Wodnik ma dość nietypowe podejście do kwestii finansowych. Lubi pieniądze i pragnie żyć w dostatku, ale jednocześnie nie znajduje przyjemności w gromadzeniu dóbr. Do szczęścia wystarczy mu kilka elektronicznych gadżetów i względne poczucie finansowego bezpieczeństwa. Jego cele nie są związane z tworzeniem majątku. Woli koncentrować się na filozofii lub duchowych rozważaniach.

Jako że Wodnik posiada analityczny umysł, liczby nie są dla niego problemem. Potrafi zarobić bardzo dużo pieniędzy, lecz traktuje je bardziej jako narzędzie do osiągania naprawdę ważnych celów, a nie jako cel sam w sobie. Co ciekawe, Wodnik jest urodzonym szczęściarzem i bez wysiłku trafia na dobre pomysły. Przechadzając się po lesie, może wymyślać biznesy prawie każdego dnia. I każdy z tych pomysłów okazuje się dochodowy.

Horoskop Wodnik: Praca

Człowiek urodzony pod znakiem Wodnika najlepiej czuje się, wykonując wolny zawód. Nie wytrzymałby długo w korporacji, gdzie sformalizowany tryb pracy wykończyłby go szybciej niż eksplozja bomby atomowej. Wodnik musi mieć swobodę działania. Tylko wtedy rozwinie skrzydła i zrealizuje wszystkie swoje marzenia.
Praca na etacie nie jest dobrym pomysłem dla Wodnika. Co prawda jest on cennym nabytkiem dla każdej firmy (choćby ze względu na swoją wszechstronność), ale męczy się, pracując u kogoś. Chyba że wykonuje jakąś oryginalną pracę, która każdego dnia dostarcza mu nowych wyzwań. Wówczas nawet w najbardziej skostniałej instytucji da sobie świetnie radę.

Jako że Wodnik doskonale radzi sobie z nowinkami technicznymi, może śmiało z nimi wiązać swoją karierę zawodową. Jeśli do tego wpadnie na dobry pomysł, może zrewolucjonizować cały świat.

Horoskop Wodnik: Miłość

Zodiakalny Wodnik jest w miłości dość zakłopotany. Z jednej strony pragnie znaleźć bratnią duszę, ale z drugiej - najlepiej czuje się we własnym towarzystwie. Tak naprawdę nie potrzebuje ludzi, żeby móc spędzać życie w fascynujący sposób. Pragnie kogoś bliskiego, ale ilekroć go znajduje... znajduje też jakiś powód do zakończenia znajomości. Jest przecież tyle wspaniałych rzeczy do doświadczenia. Po co miałby się wikłać w małżeństwo?

Na szczęście z wiekiem zmienia podejście do kwestii miłosnych i przestaje uciekać. Znajduje wówczas partnera doskonałego i zaczyna budować z nim wspólne życie. Trzeba przyznać, że to życie jest zazwyczaj bardzo nietypowe. W miłości Wodnik jest zawsze szczery, wierny i pozytywnie nastawiony do całego „przedsięwzięcia”.

Horoskop Wodnik: Rodzina

Nie tylko miłość budzi u Wodnika mieszane uczucia - również podejście do rodziny jest w jego przypadku bardzo niekonwencjonalne. Jako że Wodnik najbardziej ceni sobie niezależność i wolność, męczy się w domu pełnym ludzi. On potrzebuje nieco samotności. Przynajmniej od czasu do czasu. Niestety w przypadku licznej rodziny może to być utrudnione. Wodnik zaczyna być wówczas nieco nerwowy i nie może znaleźć dla siebie miejsca. Z pewnością spróbuje złapać dla siebie trochę spokoju dzięki długim spacerom lub pracy we własnym gabinecie.

W przypadku Wodnika nie może być mowy o dyscyplinie w stosunku do dzieci. On woli się dobrze bawić niż przymuszać swoje latorośle do odrabiania lekcji. Z pewnością będzie im pozwalał na bardzo dużą swobodę, a nawet może zachęcać do eksploracji świata na własną rękę, poza systemem.

Horoskop Wodnik: Zdrowie

Chaotyczny tryb życia zodiakalnego Wodnika często osłabia jego organizm. Intelektualne napięcie rzadko go opuszcza. Zbyt dużo rzeczy ma do przemyślenia i pomysłów do zrealizowania. Powinien znaleźć sposób na uspokojenie nieustającej gonitwy myśli. W przeciwnym razie może się doczekać przegrzania zwojów mózgowych i poważnych problemów neurologicznych.

Najlepsze dla Wodnika mogą okazać się różnego rodzaju techniki relaksacyjne oraz medytacja. Niech utrzymuje równowagę pomiędzy ciałem a umysłem, a wszystko powinno być w porządku. Jeśli mu się to uda, z pewnością będzie żył długo i we względnie dobrym zdrowiu.

-----------
* Daty w nawiasie oznaczają maksymalny zasięg przebywania Słońca w znaku zodiaku, w zależności od roku urodzenia. Jeśli urodziłeś się na pograniczu dwóch znaków, skonsultuj się z profesjonalnym astrologiem.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Wodnik w pigułce

Nazwa łacińska: Aquarius
Część obwodu ekliptyki (w stopniach): 300-330
Żywioł astrologiczny: powietrze
Jakość astrologiczna: stała
Planeta rządząca: Saturn, Uran
Znaki przychylne: Rak, Strzelec, Waga, Byk
Znaki nieprzychylne: Panna, Rak, Lew
Szczęśliwe kolory: błękitny, turkusowy, fioletowy, ciemnoszary, czarny
Szczęśliwe kamienie: ametyst, nefryt, akwamaryn, szafir, czarna perła, karneol
Szczęśliwe rośliny: przebiśnieg, jarzębina, mandragora
Szczęśliwe zapachy: wrzos, rozmaryn, mimoza, mirt
Szczęśliwe metale: aluminium, uran
Najlepsze zawody: naukowiec, wynalazca, artysta, mistyk, rolnik, rzemieślnik, pisarz, psycholog

Sławne Wodniki: Richard Dean Anderson, Wolfgang Amadeusz Mozart, Justin Timberlake, Joe Pesci, Vanessa Redgrave, Krzysztof Kamil Baczyński, Konstanty Ildefons Gałczyński, Bolesław Leśmian, Karol Darwin, Cristiano Ronaldo, Édouard Manet, Dorota Rabczewska, Galileusz, Michael Jordan, Virginia Woolf, Oprah Winfrey, Juliusz Verne, Abraham Lincoln, Włodzimierz Wysocki, Bob Marley, Colette Sidonie Gabrielle, Shakira, James Dean, Czesław Niemen, Borys Pasternak, Martin Schmitt, Chris Rock

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop wodnik, wodnik znak zodiaku, wodnik horoskop opisowy, zodiakalny wodnik, astrologia wodnik, wodnik znak zodiaku cechy charakteru, wodnik znak zodiaku charakterystyka, horoskop wodnik dzienny, horoskop wodnik miłosny.