Horoskop

Horoskop

Odkryj tajemnice własnej duszy

Dzięki starożytnej mądrości wielu pokoleń astrologów, możesz dowiedzieć się o sobie o wiele więcej, niż mógłbyś dostrzec na pierwszy rzut oka. Zajrzyj pod powierzchnię swojej osobowości – stwórz głęboki obraz siebie. Dzięki temu będziesz w stanie o wiele lepiej pokierować własnym życiem.

Horoskopu używa się przede wszystkim do przygotowywania prognozy oraz analizy osobowości człowieka. W dawnych czasach prognozowano za jego pomocą także pogodę oraz wyznaczano szczęśliwe i pechowe okresy. Na podstawie horoskopu można więc świadomie kształtować swoje postępowanie – w taki sposób, by unikać zagrożeń oraz w pełni wykorzystywać nadarzające się okazje.

Znaki zodiaku

Zodiak składa się z 12 znaków – swoistych awatarów ludzkiej osobowości. Każdy z nich symbolizuje określone wartości i cechy. Znajdź swój znak i dowiedz się, co kryje twoja dusza.


Baran
Urodzony: 21.03 - 20.04
Baran jest pierwszym ze znaków zodiaku, przez co często jest określany mianem symbolu nowego początku...

Byk
Urodzony: 21.04 - 21.05
Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Byka bardzo ceni sobie wygodę oraz dobra materialne. Pragnie czerpać z życia...

Bliźnięta
Urodzony: 22.05 - 21.06
Człowiek urodzony pod znakiem Bliźniąt odznacza się niezwykłą witalnością. Jest pełen energii, a do tego całkiem inteligentny...


Rak
Urodzony: 22.06 - 22.07
Człowiek urodzony pod znakiem zodiakalnego Raka jest najprawdopodobniej najbardziej tajemniczym i pełnym...

Lew
Urodzony: 23.07 - 22.08
Człowiek urodzony ze słońcem w znaku Lwa uwielbia być w centrum uwagi. Kiedy oczy wszystkich są na niego zwrócone...

Panna
Urodzony: 23.08 - 22.09
Panna umiejętnie korzysta z posiadanych informacji. Ona nie tylko kataloguje, ale i analizuje oraz wyciąga konkretne wnioski...


Waga
Urodzony: 23.09 - 23.10
Jest zazwyczaj bardzo inteligentna i posiada dość szeroką wiedzę. Uwielbia długie dyskusje i nie ogranicza jej zakres...

Skorpion
Urodzony: 24.10 - 22.11
To niezwykle tajemnicza osobowość. Właściwie chyba nie ma bardziej tajemniczego człowieka w całym zodiaku. Skorpion...

Strzelec
Urodzony: 23.11 - 21.12
Strzelec to istota, w której ścierają się dwie sfery – duchowa i fizyczna. Niezależnie od wszystkiego musi znaleźć sposób...


Koziorożec
Urodzony: 22.12 - 20.01
Koziorożec to największy konserwatysta w całym zodiaku. Wszelkie zmiany są przez niego zawsze niemile widziane. Najchętniej...

Wodnik
Urodzony: 21.01 - 19.02
Wodnik daleko wybiega myślami w przyszłość, nie obawia się również działać w celu odkrywania nowych rzeczy. Bez...

Ryby
Urodzony: 20.02 - 20.03
Ryby mają wielkie skłonności do mistycyzmu i wiedzy tajemnej. Fascynują się magią, parapsychologią oraz zjawiskami, które...


Co zyskujesz dzięki horoskopowi?

Astrologia przynosi swoim użytkownikom wiele korzyści. Nie jesteśmy nawet w stanie w pełni ich ogarnąć, lecz kilka najbardziej powszechnych mogę wymienić poniżej:

  • Profesjonalny horoskop daje głębszy wgląd w ludzką naturę – osobowość, wady i zalety, umiejętności, słabości, a nawet lęki i nadzieje. Dzięki lepszemu poznaniu siebie, możesz żyć pełną piersią.
  • Horoskop daje człowiekowi o wiele większe możliwości. Dzięki posiadanej wiedzy na temat wpływu ciał niebieskich można sprawniej wykorzystywać swoje umiejętności oraz odnosić sukcesy w wielu dziedzinach – łatwiej niż bez wiedzy astrologicznej.
  • Także w miłości astrologia okazuje się nieocenioną pomocą. Dopasowanie znaków zodiaku to bardzo ważna rzecz, która często determinuje cały związek. Zdarza się, że niekompatybilność dwójki ludzi wynika właśnie z niezgodności ich znaków zodiaku. Osoby te kłócą się, wzajemnie ranią i nie mogą dojść do porozumienia. A wystarczyłoby skorzystać z wiedzy astrologicznej, by uniknąć wielu nieprzyjemności.
  • Dzięki horoskopowi można nawiązywać lepsze relacje z innymi ludźmi – nie tylko miłosne. Astrologia wymiernie pomaga w kontaktach zawodowych oraz hobbystycznych. Usprawnia komunikację z innymi ludźmi, przez co staje się nieocenionym narzędziem w zdobywaniu sympatii oraz wartościowych kontaktów.
  • Horoskop pozwala również na rozwijanie wrodzonych talentów – przede wszystkim dlatego, że uświadamia człowiekowi, co byłby w stanie robić najlepiej.

To naprawdę działa!

Wszechświat daje ci narzędzia. Ty musisz ich tylko użyć. Ich siła tkwi w zadaniu, jakie mają spełnić. A tym zadaniem jest radość i sukces wszystkich ludzi. Sekret astrologii tworzy okazję do przekształcenia życia. Jest uniwersalnym narzędziem pomagającym zmieniać złe nawyki, walczyć z negatywnymi emocjami oraz pokonywać wady swojego charakteru.

Jeśli zaczniesz korzystać z horoskopów, szybko zauważysz, jak zmienia się twoje podejście do wielu spraw. Będziesz postrzegać je z perspektywy wiedzy o znakach zodiaku wszystkich napotykanych ludzi. Zaczniesz dostrzegać subtelne podpowiedzi wszechświata – małe sekrety spotykanych przez ciebie osób. Dalej pojawi się głębsze zrozumienie motywów ludzkiego postępowania. Stąd już blisko do pozytywnej transformacji całego życia.

Astrologia jest odpowiedzią na wiele pytań – na te, które są z tobą od dawna, ale i na wiele nowych, pojawiających się każdego dnia. Lecz w jaki sposób astrologia realizuje swoje zadanie? To musisz odkryć samodzielnie. Nie mogę zdradzić wszystkiego w tym miejscu.

Uczyń swoim codziennym nawykiem poznawanie tajemnic astrologii, a zaczniesz żyć pełniej. Zauważysz okazje, które ci wcześniej umykały. Z pewnością część z nich nadal przepuścisz, ale za każdym razem coraz sprawniej będziesz realizować swoje marzenia. A przecież o to właśnie w życiu chodzi, prawda?

Jaki jest prawdziwy sekret sukcesu? Wiedza. To właśnie ona sprawia, że jesteś w stanie działać skutecznie. A przecież horoskop dostarcza informacji, które na co dzień są zazwyczaj ukryte przed wzrokiem ludzi. Posiadając je, zyskujesz nieocenioną przewagę. W ten sposób jesteś zawsze o krok dalej przed innymi. Wykorzystaj to.

Teoria astrologii

Trzeba przyznać, że astrologia nie stanowi jednorodnego, spójnego systemu. Istnieje wiele jej odmian, jednakże większość posiada pewne wspólne założenia. Jednym z nich jest duże znaczenie planet Układu Słonecznego oraz Księżyca i Słońca. Do tego dochodzą oczywiście gwiazdy czy chociażby węzły planetarne i księżycowe.

Najważniejsze jednak są tzw. domy – jest ich dwanaście i przedstawiają sfery życia będące pod wpływem energii poszczególnych ciał niebieskich. Według teorii astrologii, każdy obiekt oraz istota żyjąca cały czas znajdują się w jakimś znaku zodiaku. Dlatego też horoskop jest niezwykle indywidualną kwestią dla każdego człowieka.

W astrologii powszechnie przyjmuje się, że najważniejsze są Słońce, Księżyc oraz ascendent (punkt ekliptyki, który wschodzi w określonym momencie i miejscu na Ziemi). Duże znaczenie ma również w astrologii tzw. medium coeli (punkt zdefiniowany w układzie ekliptycznym, w którym ekliptyka przecina się z południkiem miejscowym).

Horoskop każdego z nas jest więc indywidualny – inny w zależności od czasu i miejsca urodzenia. Nawet osoby urodzone tego samego dnia, zaledwie kilka minut po sobie, mają już inny horoskop. Oczywiście musimy również pamiętać o innych wpływach, jakim podlega człowiek. Chodzi mianowicie o takie rzeczy jak środowisko, rodzice, kultura czy wyznanie. To wszystko w połączeniu z horoskopem daje dopiero całościowy obraz ludzkiej istoty.

Jeśli więc chcesz, żeby astrolog przygotował dla ciebie naprawdę profesjonalny horoskop, musisz wyjść poza informacje zgromadzone na tej stronie. One stanowią zaledwie wierzchołek góry lodowej. Swoisty zalążek wiedzy na twój temat.

W nauce astrologicznej znajdziemy również cztery żywioły: powietrza, ognia, wody i ziemi. Do każdego z nich przypisano po trzy znaki zodiaku. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Znaki zodiaku możemy również podzielić na trzy jakości: kardynalną, stałą i zmienną. O jakościach przeczytasz tutaj.

Czym zajmują się astrolodzy?

Współcześni astrolodzy zajmują się przede wszystkim analizą osobowości oraz prognozowaniem przyszłości. Należy w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że w astrologii nie chodzi o przewidywanie przyszłości w rozumieniu jasnowidzenia czy proroctw. Astrologia (szczególnie klasyczna) ma za zadanie szczegółowo analizować osoby i wydarzenia oraz wpływ, jaki mają na nie ciała niebieskie. W ten sposób astrolog jest w stanie przygotować prognozę najbardziej prawdopodobnych tendencji, w kierunku których dana osoba będzie postępować.

Pamiętaj jednak, że astrolog nie zna jednej, z góry zapisanej gdzieś przyszłości. Twój los zależy przede wszystkim od ciebie i w każdej chwili możesz go odmienić. Astrologia dostarcza ci niezbędnych informacji, żeby umożliwić ci podejmowanie najbardziej korzystnych decyzji – z punktu widzenia twojego i twoich najbliższych.

Zarys historii astrologii

Tak naprawdę nie znamy początków astrologii. Najprawdopodobniej człowiek badał wpływ gwiazd na swoje życie od zarania dziejów. Jedno nie ulega wątpliwości: od bardzo dawna astrologia była uważana za jedną z najważniejszych nauk. Czasami określano ją wręcz królewską wiedzą. To dlatego, że władcy wielu różnych królestw chętnie wspierali się informacjami wyczytanymi z gwiazd. Początkowo astrologów można było znaleźć tylko na królewskich dworach. Władcy bowiem niechętnie dzielili się tą wspaniałą wiedzą ze swoim ludem. Nic w tym dziwnego, skoro dawała im tak ogromną przewagę nad innymi.

W czasach starożytnych astrologia i astronomia stanowiły jedną dziedzinę wiedzy i nie było zwyczaju rozdzielania tych pojęć. Należy na to zwrócić szczególną uwagę: dawniej astrologia była cenioną dziedziną naukową. Astronomia stanowiła jej uzupełnienie i narzędzie wspierające badania nad ciałami niebieskimi.

Pisał o niej sam Mikołaj Kopernik w swoim słynnym dziele pt. "O obrotach sfer niebieskich", określając ją mianem nauki: [...] którą jedni zowią astrologią, inni astronomią, a wielu spośród starożytnych - szczytem matematyki.

Astrologia straciła swoją pozycję dopiero w XVIII wieku, kiedy to została usunięta z wielu uniwersytetów w Europie. Wcześniej uznawana i ceniona, teraz okrzyknięto ją pseudonauką i zaczęto wyśmiewać jako zabobony i naiwne wierzenia. Oczywiście największe zasługi na polu degradacji astrologii odnosił kościół katolicki.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: horoskop, dokładny horoskop, horoskop opisowy, bezpłatny horoskop, prognozy dla znaków zodiaku, astrologia, prognoza astrologiczna, horoskop przepowiednie.