Horoskop HEOA

Twój przewodnik po tajemnicach życia

Astrologia - starożytna mądrość na nowe czasy

Astrologia

Astrologia jest jednym z najstarszych sposobów rozumienia rzeczywistości na naszej planecie. W każdej ludzkiej kulturze od zarania dziejów spoglądaliśmy w niebo i szukaliśmy odpowiedzi na wiele różnych pytań dotyczących naszego pochodzenia, przeznaczenia, a przede wszystkim wewnętrznej natury.

Wielu ludzi nie dostrzegało w gwiazdach niczego szczególnego, ale niektórzy uświadamiali sobie, że to, co na niebie, jest połączone z tym, co na Ziemi.

Starożytni badacze nieba zdobywali coraz większą wiedzę - zarówno intuicyjnie, jak i analitycznie. Mierzyli i eksperymentowali, prowadzili zapiski i wywiady społeczne. Wszystko po to, by zgłębić znaczenie tej uniwersalnej i tajemniczej prawdy:

Wszystko jest jednością.

A skoro jest jednością - jest ze sobą połączone. Cały wszechświat i wszystkie jego elementy stanowią jeden mechanizm. I podobnie jak w starym zegarku każde kółko zębate wpływa na cały jego mechanizm, tak każde ciało niebieskie oddziałuje na inne kosmiczne byty. W tym i człowieka.

W dzisiejszych czasach idea uniwersalnej jedności nie dziwi nas tak bardzo. Odkrycia współczesnej nauki, z fizyką kwantową na czele, potwierdzają tę starożytną prawdę. Im dalej posuwamy się w badaniach, tym bardziej jesteśmy tego pewni. Tym chętniej sięgamy również po starożytne manuskrypty, w których zapisana jest niesamowita wiedza. Dzisiaj potrafimy ją coraz lepiej weryfikować.

W dawnych czasach astrologia była jedną z najważniejszych dziedzin nauki. Studiowali ją najwięksi mędrcy, pogłębiając tym samym rozumienie natury wszechświata. Można powiedzieć, że astrologia leży u podstaw wszystkich dokonań rodzaju ludzkiego. To właśnie astrologowie byli pierwszymi kapłanami, astronomami, matematykami, fizykami, a nawet filozofami. To od nich zaczęła się nauka.

Przez tysiąclecia astrologowie byli obecni na każdym dworze królewskim, doradzając władcom i politykom w trudnej sztuce dyplomacji oraz w kwestiach ekonomicznych. Pierwsze uniwersytety w europejskich królestwach posiadały katedry astrologii, astronomii oraz matematyki. Wśród prekursorów rewolucji naukowej byli badacze nieba i jego tajemnic - ludzie tacy jak Kopernik, Galileusz czy Johannes Kepler.

Chciałoby się rzec, że astrologia dała niemały impuls do rozwoju nowoczesnej cywilizacji. Choć nie ulega również wątpliwości, że w ostatnich stuleciach astrologia zeszła do podziemia. Władzę nad naszym myśleniem przejęła lewa półkula mózgu - owładnięta szaleństwem logiki, analizy oraz rozdzielania wszystkiego na czynniki pierwsze. W ten sposób znacznie zawęziliśmy swoje postrzeganie rzeczywistości.

To dziwne, że tak bardzo staramy się odseparować od intuicji. Wolimy dzisiaj myśleć, że nie jesteśmy częścią wszechświata; że istniejemy niejako oddzielnie. My jesteśmy tutaj, a gwiazdy - gdzieś tam, daleko. Zapominamy, że nasze ciała składają się z tej samej materii co gwiazdy. Oczywiście, w ślad za naszymi przekonaniami rzeczywistość zdaje się podążać i dostosowywać się.

Żyjemy więc w zmechanizowanym świecie logiki i chłodnej kalkulacji. Przestaje liczyć się człowiek, a w zamian myślimy o pieniądzach i odnoszeniu sukcesów. Przestają się liczyć zwierzęta, bo ważniejsze jest napełnienie naszych żołądków do granic możliwości. Przestają się też liczyć gwiazdy, ponieważ łatwiej jest zaakceptować pigułkę, która da szczęście i poczucie życiowego spełnienia.

Oderwani od najgłębszych źródeł mądrości - kosmicznej matrycy - dryfujemy bezładnie w coraz bardziej chaotycznym świecie. Używamy coraz mniej swojej kosmicznej mocy, która w rzeczywistości wciąż jest w zasięgu ręki. Wystarczy ją pochwycić i wykorzystać dla swojego dobra. Wielu ludzi jest jednak zamkniętych w swoich ograniczonych wyobrażeniach. Nie pozwalają sobie dosięgnąć gwiazd i dlatego żyją przy samej ziemi, w brudzie i smutku.

Życie mogłoby być o wiele piękniejsze, gdybyśmy pozwolili sobie na czerpanie ze starożytnej mądrości. Mam na myśli nie tylko astrologię, ale i inne dziedziny wiedzy. One czekają na nas. Trzeba tylko włożyć nieco wysiłku w przyswojenie sobie odpowiedniej ilości informacji.

Astrologia nigdy dotąd nie miała tyle do zaoferowania co dzisiaj. Ona jest nam potrzebna. Zakorzeniona w tradycji starożytnych cywilizacji, na których wszak opierają się zdobycze współczesności, zawiera przekaz zadziwiająco trafny i znaczący dla wszystkich ludzi szukających swojej drogi do przyszłości.Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: astrologia, starożytna astrologia, horoskop, astrologia znaki zodiaku, wiedza astrologiczna, tajemnice astrologii, astrologia lub numerologia, astrologia data urodzenia, astrologia horoskop.